Újezd nad Lesy – TJ Praga Praha

1:0

Na Velký pátek dopoledne 19. 4. 2019 od 10:30 hod. za téměř letního počasí zavítalo naše A mužstvo po dvou vítězných zápasech v řadě, v rámci 22. kola I. A třídy mužů ročníku 2018/2019 na hřiště vedoucího týmu soutěže FK Újezd nad Lesy. Trenér Zdeněk Herink měl k dispozici téměř kompletní kádr. Chyběl pouze zraněný Sedlák.

Zápas začal mírným tlakem našeho soupeře. Naši hráči se snažili o protiútoky i s tím vědomím, že v brance soupeře stojí bývalý brankář Sparty Jaromír Blažek, který zlikvidoval několik nebezpečných centrů. V 16. minutě soupeř udeřil. Po nedorozumění našich hráčů ve středu hřiště se dostal domácí hráč do samostatného úniku a překonal brankáře Kratochvíla. Poté došlo k několika chybným rozhodnutím rozhodčího Gryba, z čehož se dostal soupeř před naši branku a dvakrát nastřelil tyč. Výkon rozhodčího rozohnil i jinak klidného asistenta trenéra Miloše Honzáka, který nešetřil několika peprnými výrazy na jeho adresu. Nakonec se šlo na poločasovou přestávku za stavu 1:0 pro domácí tým.

O přestávce se v kabině snažili oba naši trenéři vyburcovat hráče k zlepšení výkonu. To se povedlo. Hráči do druhého poločasu vstoupili s tím, že s lídrem soutěže nemají co ztratit a bojovným výkonem zatlačili svého soupeře do defenzívy. Při některých akcích našeho týmu přálo domácím štěstí, a to zejména při dvou šancích Honzy Herynka, který nejdřív trefil brankáře Blažka a o několik minut později trefil jeho pravou tyč. Trenér pak prostřídal tři hráče, aby ještě více vyburcoval naše hráče. Z toho pramenily další útoky. Při jednom z nich došlo k faulu na Honzu Micku. Bohužel rozhodčí se neodhodlal k odpískání penalty, kterou viděli všichni diváci i domácí trenér. Utkání se pak dohrálo do konce bez většího vzrušení. Domácí kontrolovali výsledek až do závěrečného hvizdu.