Uhříněves – Praga

0:4

V neděli 7.4.2019 jsme nastoupili netradičně až odpoledne od půl páté v Uhříněvsi, tentokrát na umělou trávu. Mužstvo Uhříněvsi po podzimu posílilo jak v kádru, tak v realizačním týmu, včetně trenéra. Možná i díky tomu v jarní části sezóny ještě neztratili ani bod a tabulkou postupují výš a výš.

Tento zápas pro nás byl stěžejní, protože v případě prohry by tým Uhříněvsi odskočil od nás na rozdíl 6 bodů.

Náš tým nastoupil od první minuty velmi odhodlaně a šel do zápasu s vědomím, že chceme vyhrát. Prvních 15 minut jsme soupeře vůbec k ničemu nepustili a většinou jsme hráli na jeho polovině hřiště. Již v 10. minutě po našem útoku a přesných přihrávkách se k míči dostal M. Švec a krásnou placírkou trefil, bohužel, tyč. Vzápětí jsme hrozili po našich rozích, ale bezvýsledně.

Naše chvíle přišla v 18. minutě, kdy opět po našem ťukesu se k míči dostal J. Herynk, který si počkal, až brankář domácích udělá pohyb a podél dobíhajícího obránce domácích krásně zavěsil. 0:1. Od té chvíle se do našich řad vnesl klid. Naši borci byli všude první a soupeře jsme v podstatě k ničemu, kromě standardek a rohů, nepustili. Ke konci první půle se domácí snažili o vyrovnání, ale proti byl náš brankář P. Kratochvíl. Takže půle 0:1 po našem vcelku kolektivním výkonu a mužstvo odcházelo spokojené do šaten.

Do druhé půle jsme nastoupili beze změn. Domácí tým přišel ze šatny asi více nabuzený a do 10. minuty nás sevřel na naší polovině, ale gólovou šanci si nevytvořil. Od té 10. minuty náš tým opět přebral iniciativu a začal být pohyblivější a fotbalovější. Naše další radost přišla v 63. minutě, kdy náš hráč J. Micka ukázal svoji fotbalovou genialitu. Na půli přebral přihrávku od spoluhráče a všiml si, že brankář domácích stojí až na lajně velkého vápna. Okamžitě využil chyby brankáře domácích a přesnou střelou od poloviny hřiště ho přehodil. 0:2.

Pak přišla velká chvíle našeho brankáře, kdy trestný kop domácího týmu překrásnou robinsonádou vytěsnil na roh a od té chvíle domácí tým jakoby pomaličku uvadal. Naše třetí radost přišla v 76. minutě, kdy po samostatném úniku J. Jedlička z hranice velkého vápna napodobil Micku a přehodil vybíhajícího gólmana. 0:3. Od té chvíle náš tým ve všech fotbalových atributech převyšoval domácí tým. Krásnou tečkou za nedělním utkáním byla naše čtvrtá radost, kdy v 84. minutě od našeho brankáře na čtyři přihrávky se dostal do úniku hráč J. Jeníček, podél brankáře trefil tyč a J. Herynk stál přesně, kde stát měl, a doklepl odražený balón do prázdné branky. 0:4. Po tomto gólu došlo k prostřídání a zápas se v podstatě jenom dohrál.

Za výkon v tomto zápase chceme velmi poděkovat všem hráčům v poli a brankáři, který měl během zápasu pár hodně těžkých zákroků, především po standardních situacích domácích. Hráči podali stoprocentní koncentrovaný výkon a bylo vidět, že i trenérský tým se na tento zápas připravil a přenesl to na hráče.

V příštím kole přivítáme doma tým Kunratic a všichni doufáme, že forma našeho týmu vydrží i na domácí zápas, a především naši dva zranění hráči Micka a Jedlička budou v pořádku.