Březiněves – TJ Praga Praha

3:2

K dalšímu mistrovskému utkání v rámci soutěže I.A třídy mužů odjeli naši borci na kolbiště do Březiněvsi. K dispozici měl trenér Zdeněk Herink čtrnáct hráčů. Chyběli nemocný Švec a zraněný Jiří Jeníček.

V kabině trenér rozebíral minulý domácí zápas, který jsme prohráli po zbytečných hrubých chybách. Zdůrazňoval, aby se stejné chyby neopakovaly.

Od začátku naši hráči hráli zodpovědně a ve čtvrté minutě udeřilo. Krásnou přihrávkou našel Micák nabíhajícího Mazance, který zkušeně uklidil míč za záda domácího gólmana, 0:1.

Po rozehrání se naši kluci zmocnili odraženého balónu, dostali na pravou stanu přihrávku, kde se nádherně uvolnil Herink a levou nohou technickou střelou zvýšil na 0:2 v páté minutě. Vše vypadalo velmi nadějně.

Soupeř se nevzdal a začínal zlobit. Pár náznaků rychlých protiútoků, ze kterých sice nic nebylo, ale naše kluky to mělo přimět k větší pozornosti. Bohužel to nevydrželo dlouho a v 34. minutě prvního poločasu prošel soupeř středem a snížil stav na 1:2. Hned vzápětí jsme šli do protiútoku a šli dva naši útočníci sami na jednoho obránce domácích. Bohužel jsme to vyřešili, jak nejhůř to šlo. Místo přihrávky na úplně samotného našeho hráče před prázdnou brankou, jsme zvolili přímou střelu z úhlu na branku, kterou domácí brankář jednoduše zneškodnil. To byla velká škoda. Za tohoto stavu se šlo do kabin.

Od začátku druhého poločasu se na hřišti odehrávala bitva i za přispění rozhodčího, který některé zákroky domácích přehlížel. Někteří naši hráči mleli z posledního. Toho soupeř využil a začínal mít více ze hry. Soupeř využil zaváhání stoperů a v 56. minutě osamocený útočník proměnil sólo, které se Kratochvíl pokoušel vyběhnutím zneškodnit, ale marně. Srovnáno na 2:2.

Trenér vystřídal a poslal na hřiště Jedličku namísto Borka. V 50. minutě se ve vápně soupeře uvolnil Micák, ale byl faulován. Rozhodčí měl jiný názor, a tak se pokračovalo dál ve hře. Toto rozhodnutí ovlivnilo hru našich a bohužel to posadilo do sedla hráče soupeře. Takovýchto neobjektivních rozhodnutí předvedl sudí více. Takže se potvrdilo pravidlo nedáš, dostaneš. Po nepovedeném odkopu našich obránců se k míči dostal soupeř a v 71. minutě technickou střelou k tyči otočil skóre zápasu v náš neprospěch.

Zdeněk Herink ještě v závěru zápasu vystřídal, ale na výsledku to už nic nezměnilo.

Bohužel jsme prohráli, dá se říci, vyhraný zápas. Věřím, že v příštím kole na domácím hřišti potěšíme naše věrné fanoušky a prolomíme i smůlu, která se nám skutečně v tomto zápase lepila na paty.