Háje – Praga

3:4

Dopoledne 18. 5. 2019 od 10:30 hod. za téměř letního počasí zavítalo naše A mužstvo povzbuzeno vysokým vítězstvím v minulém kole, v rámci 26. kola I.A třídy mužů ročníku 2018/2019, na hřiště 9. týmu soutěže, FC Háje Jižní Město z.s. Trenér Zdeněk Herink měl k dispozici téměř kompletní kádr. Chyběl pouze zraněný Jedlička a omluvený Šmíd. Hráči měli v paměti loňský zápas, kdy jsme prohráli 0:1 gólem v poslední minutě poté, co nám rozhodčí neuznal regulérní gól.

Zápas začal ve svižném tempu, před oběma brankami se stále něco dělo. Náš brankář Petr Kratochvíl se několikrát vyznamenal při střelách domácích. Naši borci ale nezůstávali nic dlužni, a proto se na zápas dalo dívat. A když se ve 24. minutě k míči dostal náš Honza Herynk a protlačil míč do branky domácích, bylo to i radostné koukáníčko. 0:1. Zápas pokračoval tlakem domácích, několika šancemi, při kterých se opět vyznamenal brankář Kratochvíl. Naši hráči se snažili o rychlé protiútoky, což se nám povedlo ve 42. minutě, kdy J. Micka po našem brejku nekompromisně zavěsil. 0:2. A hned po rozehrání se domácí vrhli do útoku, zkusit do konce poločasu aspoň snížit, ale naši hráči využili jejich nekoncentrovanost a ve 44. minutě opět díky J. Mickovi přidělili domácím třetí kousek do branky. 0:3. S tímto výsledkem se odcházelo do kabin.

O přestávce oba trenéři zdůrazňovali hráčům, že výsledek ještě neznamená konečné vítězství.

O tom se naši hráči bohužel přesvědčili hned v 55. minutě, kdy soupeř po útoku po pravém křídle skóroval. 1:3. Bohužel, hned o minutu později jsme si vybrali smolnou chvilku, kdy si náš hráč M. Svatoš nešťastně srazil míč do vlastní branky. 2:3. Hra pokračovala dál, trenéři, zvláště asistent Miloš Honzák burcovali hráče k maximální snaze. Domácí hráči vycítili, že utkání nemají ještě ztracené, ba naopak. Naši hráči začali být nervózní a začali se bát o výsledek utkání. Naštěstí domácí zapomínali v přemíře snahy o vyrovnání na obranu, a tak museli při našich rychlých kontrech zatahovat za záchrannou brzdu v podobě faulů a z toho pramenil i náš čtvrtý gól. V 64. minutě si na hranici šestnáctky postavil míč k trestnému kopu náš M. Švec a krásnou střelou zvýšil naše vedení. 2:4. Domácí se nevzdávali a vrhli všechny síly do útoku. Z toho vyplynul v 77. minutě gól na 3:4. Náš trenér Herink zareagoval střídáním některých unavených hráčů, aby posílil naši obranu, to se se povedlo a naši si tak pohlídali výsledek utkání a mohli si po zápase užít vítězný pokřik.