• Watson Samuel Adam
  • Žákovský Jan

Komentáře k utkáním (2020/21)

Český Lev Beroun – TJ Praga 5:2 (4:0); ČFL – U19, 8.kolo

Bohužel těžko se hodnotí naše utkání v Berouně. Po půl hodině hry jsme prohrávali o čtyři branky a přesto náš herní projev nebyl vůbec špatný. Na míči jsme byli lepší a udávali jsme tón hry. Domácí nám dali bohužel obrovskou lekci z efektivity. Pokud jsme měli v prvním poločase někde nedostatky, pak to bylo hlavně v okolí našeho vápna a to nás dnes srazilo do kolen. Směrem dopředu jsme předváděli velmi dobrý fotbal, ale na umělecký dojem se prostě v tomto sportu nehraje. A když k tomu přidáme čtyři tutovky, které postupně neproměnili Pašava, Bechný, Vondruška a Denemark, byl bohužel stav po první části hry takový, jaký byl.

Hned po třech minutách druhé půle přidali domácí po našem nedůrazu ve vlastním vápně pátý zásah a bylo výsledkově hotovo. Naštěstí jsme nehodili flintu do žita a i dál jsme byli tím aktivnějším týmem. Cestu do domácí sítě si našly ale pouze střely Veselého a Denemarka, a tak odjížídme ze stadionu Na Ostrově s tříbrankovou prohrou.

Opravdu obrovská škoda výsledku, protože v poli jsme byli lepším týmem.

sestava : Benda – Špaček (60. Žákovský), Veselý, Pašava, Ryšavý (85. Hoang), Přída (85. Gumenyuk), Vondruška, Prokop, Bechný (60. Valenta), Koželuh (66. Plaček), Denemark.

• 5:1 Veselý (Prokop)
  • 5:2 Denemark (Prokop)

TJ Praga – TJ Svitavy  0:0 – 10:11 na penalty; ČFL – U19 , 7.kolo

S celkem z první poloviny tabulky jsme hráli první poločas vyrovnanou partii. Největší šanci hostujícího týmu zastavilo naštěstí břevno naší brány. Za nás hrozili střelecky Veselý a Denemark. Tři nadějné úniky Bechného bohužel zůstaly bez zakončení.

Od úvodu druhé půle jsme byli překvapivě aktivnější my a více se hrálo na polovině Svitav. Nicméně opět při nás stálo jednou štěstí, když přelobovaného Bendu opět zachránilo břevno.

Pro obranu hostí byl naším nejnebezpečnějším hráčem Denemark. Velkou šanci ke skórování měl  po čtvrt hodině druhé půle Koželuh. Bohužel trefit mezi tři tyče se nám nepodařilo.

V 75. minutě viděl hostující Tůma po druhé žluté kartě červenou a hosté šli patnáct minut před koncem do deseti. Střelecky jsme začali být aktivní, ale střely Ryšavého, Přídy ani volej Vondrušky brankáře Svitav neohrozily. Naši největší šanci jsme měli osm minut před koncem.

Po rohu Vondrušky se míč dostal na hranici vápna k Přídovi. Po jeho střele vznikl ve vápně Svitav závar, který zakončoval z malého vápna Bechný, bohužel ani tato naše šance branku nepřinesla.

V 88. minutě jsme se ještě strachovali my. Po Špačkově faulu se zahrávali hosté „zkrácený roh“, ale centr do domácího vápna naše obrana odvrátila.

Na řadu tak přišly již podruhé penalty, které musely rozhodnout o majiteli bodu navíc.

Maratónská série penalt byla nakonec ukončena až po třináctých pokusech na obou stranách.

Hosté byli o jednu trefu úspěšnější a bod navíc si vezou do Svitav oni.

My můžeme po penaltách  tisíckát bědovat nad „rozlitým mlékem“, ale vzhledem k průběhu závěru zápasu  jsme měli o našem plném bodovém zisku rozhodnout v základní hrací době.

Kluci opět předvedli, že mohou i s nejlepšími celky ČFL hrát vyrovnané partie. Pochvala pro celý tým, zvláště pak za druhý poločas, kdy jsme byli o něco lepším týmem.

sestava : Benda – Špaček, Veselý, Pašava, Koželuh (64. Valenta), Přída, Vondruška, Prokop, Ryšavý, Denemark (80. A.Kříž).

FK Čáslav – TJ Praga 5:1 (3:0); ČFL – U19, 6.kolo

V Čáslavi, za neustálého deště jsme prohrávali již od 4. minuty.

Zaváhali jsme postupně na levé straně obrany i v pokutovém území a bylo vymalováno. Domácí byli po celý první poločas lepší. Na naší straně bylo kombinačních akcí jako šafránu, naopak v rozehrávce jsme kupili chybu za chybou. Bojovnost byla jedinou věcí, ve které jsme s Čáslaví dokázali držet krok. Jedinou naši šanci první půle měl Denemark, když se probil přes dvojici domácích obránců, bohužel v zakončení mu již chyběli síly. Klíčová pasáž zápasu přišla v poslední pětiminutovce první půle, ve které jsme dvakrát inkasovali. Nekoncentrovanost a nedůslednost při našich obranných povinnostech nás srazila do kolen.

Do druhé půle jsme šli s vůli ještě utkání zdramatizovat. V úvodu druhé půle jsme se dostali před vápno domácích rozhodně častěji, než za celou první půli, ale v 57. minutě jsme opět školácky propadli při návratu do obrany a náskok Čáslavi byl již čtyřbrankový. Za dvě minuty jsme ale přeci jen vykřesali jiskřičku naděje. Po faulu na Veselého jsme zahrávali přímý kop. Vondruškův centr domácí brankář podcenil a důsledný Denemark hlavou snížil na 4:1. I ve zbývající části zápasu měli domácí zápas pod kontrolu. My jsme se nedokázali vyrovnat s neskutečnou mizérií při naší práci s balónem. Zvláště pak některým hráčům míč na čáslavské umělce doslova překážel. Čtvrt hodiny před koncem domácí přidali ještě pátou trefu. My jsme si sice také vypracovali jednu loženku, když po pravé straně utekl Bechný, ale jeho nabídku bohužel Valenta nedokázal přetavit v gól.

Nelze říct, že by v utkání bylo z naší strany všechno špatně, ale kvalitnímu domácímu celku jsme jeho cestu za třemi body značně usnadnili.

Závěrem a k zamyšlení : před šesti týdny jsme se všichni těšili na vstup do této soutěže. Do třetí nejvyšší ligy v Česku. U některých hráčů bohužel počáteční euforii vystřídala lajdáckost, nepřipravenost a určitě ne takový zájem, jaký si tato soutěž vyžaduje. Po šesti kolech je asi už jasné, že nebudeme soupeře drtit naší kombinační hrou a válcovat je před jejich vápnem. Valná část hráčů soupeře je na tom fotbalově lépe, než my. Samozřejmě není to pravidlo, ale hráče, kteří dokážou fotbalově přehrát naše soupeře, lze spočítat na prstech jedné ruky. Jako nováček soutěže a tým, který z 95% staví pouze na vlastních odchovancích musíme tedy zápasy přetahovat na naši stranu jinými atributy. Bohužel pokud budeme k zápasům a hlavně k přípravě na ně přistupovat tak, jako někteří naši hráči před utkáním v Čáslavi, je to začátek konce našeho (zatím celkem slušného) působení v ČFL staršího dorostu.

sestava : Miča – Špaček, Pašava (71. Hoang), Špaček, Koželuh, Přída, Vondruška, Veselý (77. Gumenyuk), Ryšavý (64. Bechný), Prokop (46. Valenta), Denemark.

• 4:1 Denemark (Vondruška)

TJ Praga – RMSK Cidlina Nový Bydžov 1:1 (0:0) – 6:7 na penalty; ČFL – U19, 5.kolo

Jako noc a den připomínal náš zápas s Novým Bydžovem naše předchozí vystoupení na hřišti Bohemians.

Od prvních minut se hrálo bojovné a vyrovnané utkání. Hosté dokazovali, proč během prvních čtyř kol neztratili ani bod. Naši kluci si ale s nimi po celých 90 minut v ničem nezadali.

První poločas se hrál nahoru, dolů, ale bez výraznějších šancí na obou stranách.

Ihned po změně stran si ale naběhl Prokop na krásný pas Veselého a vedli jsme nad favoritem 1:0. Bohužel z vedení jsme se radovali pouhé tři minuty. V 52. minutě nás hosté rozebrali na naší levé straně a Hruška vyrovnal. V 60. minutě jsme byli velmi blízko možnosti si vzít vedení zpět. Veselý opět poslal dlouhý, přesný míč za obranu soupeře, bohužel tentokrát Prokop mezi tři tyče nezamířil.

Poslední čtvrt hodinu nás hosté dostali pod tlak a někdy i se štěstím jsme odvraceli jejich nebezpečné akce. Dvě tutovky musel likvidovat opět výtečný Miča v naší bráně. I my jsme ale v závěru zápasu vylezli z ulity a zahrozili. Po rohu Vondrušky prodlužoval míč hlavou Benda, ten se dostal k zcela volnému Pašavovi, bohužel ke škodě všech domácích fandů, ten mířil pouze do brankáře Vorlíčka.

V poslední minutě vhazoval aut Koželuh, míč se dostal k Denemarkovi, který se chytře uvolnil a jeho nebezpečný centr nebezpečně olízl hostující břevno. Poslední šanci zápasu měli však hosté. V nastaveném čase jsme třikrát po sobě zaváhali v obraně a kopal se proti nám přímý volný kop. Centrovaný míč naštěstí ve vápně žádného hráče Cidliny nenašel a bylo dobojováno. Pískal se konec a na světě byla nejen první bodová ztráta hostů z Nového Bydžova, ale i náš první penaltový rozstřel o jeden bod navíc.

Začínali jsme my a Pašava se nemýlil. Hosté vzápětí srovnali. Náš druhý pokus Veselého bohužel vytáhl Vorlíček na tyč. Nicméně famózní Miča také střelu soupeře zneškodnil a po dvou pokusech bylo stále 1:1. Náš třetí exekutor Plaček se nemýlil a vedli jsme. Hosté se však také nemýlili a po třech penaltách na každé straně bylo 2:2. Ve čtvrté i páté sérii ani jeden tým nezaváhal. Na straně Pragovky s přehledem proměnili Denemark a Benda. Po pěti pokusech byl stav nerozhodný a muselo se pokračovat. Hned šestá série byla infarktová. Přída bohužel netrefil mezi tři tyče, ale mečbol hostům zlikvidoval druhou chycenou penaltou Miča. V sedmé sérii se trefil Špaček, ale hosté znova srovnali. Do vedení 6:5 jsme šli po penaltě Vondrušky, bohužel hosté i v osmé sérii dokázali proměnit. Devátá řada byla poslední. Adam Kříž bohužel netrefil branku a hosté se nemýlili. Bod navíc bral sice Nový Bydžov, ale všichni naši kluci zaslouží za výkon velké absolutorium. Pro diváky bylo na Pragovce k vidění velmi atraktivní utkání, ve kterém si náš nováček soutěže po třech hladových kolech připsal další cenný bod do tabulky.

sestava : Miča – Špaček, Veselý, Benda, Koželuh, Přída, Valenta (58. Vondruška), Prokop (73. A.Kříž), Pašava, Denemark, Ryšavý (85. Plaček).

• 1:0 Prokop (Veselý)

Bohemians Praha – TJ Praga 11:1 (4:0); ČFL – U19, 4. kolo

Na vedoucí celek tabulky jsme dnes nestačili. Bohužel po celý zápas to byla hra kočky s myší. Ale i přes to jsme pětadvacet minut drželi nadějný bezbrankový stav. Potom ale Bohemka rozjela za pomoci našich chyb velký brankostroj. Do poločasu jsme inkasovali čtyřikrát. Po změně stran se obraz hry příliš nezměnil. Tempo sice již nebylo takové, jako v první půli, ale i tak jsme stačili za druhý poločas ještě sedmkrát inkasovat. Náš čestný úspěch zaznamenal Lukáš Valenta.

sestava : Miča – Špaček (46. Žákovský, 72. Feierfeil), Benda, Pašava, Bechný, Koželuh, Vondruška (57. Přída), Veselý (57. Valenta), Ryšavý, Prokop, Denemark (64. Plaček).

• 9:1 Valenta (Prokop)

TJ Praga – Viktoria Žižkov 2:6 (2:2); ČFL – U19, 3.kolo

Naše druhé domácí vystoupení bohužel nedopadlo výsledkově dobře. Hosté byli od začátku aktivnější a dvakrát potrestali naši nedůraznou hru.

Stejně jako minulý týden na Admiře patřila ale druhá část první půle nám. Nejprve po rohu Vondrušky hlavičkoval Benda a snížil na rozdíl jednoho gólu. Zanedlouho pak po pěkné kombinaci a přihrávce Bechného vyrovnával Hromas. A nemuselo zůstat jen u toho. Bohužel šanci Ryšavého zastavilo ofsajdové postavení.

Do druhé půle vstoupila sice aktivněji Viktorka, ale paradoxně jsme velké šance měli my. Postupně se bohužel neprosadili Ryšavý, Prokop a ani ze sólového úniku Bechný. Bohužel platilo nedáš, dostaneš a během dvou minut jsme najednou prohrávali o dvě branky. Ani za stavu 2:4 jsme nesložili zbraně a do slibné příležitosti se dostal Valenta, bohužel střelecký prach jsme již pro dnešek vyčerpali. V závěru zápasu jsme pak ještě dvakrát inkasovali. Hosté vyhráli zaslouženě, byli lepší v osobních soubojích a hlavně v proměňování příležitostí. Prohra o čtyři branky je však vzhledem k vývoji utkání příliš krutá.

sestava : Miča – Bechný, Benda, Veselý (70. Valenta), Špaček (70. Přída), Pašava, Vondruška (78.Plaček), Hromas, Ryšavý (78.Pěchouček), Prokop, Denemark (34.Koželuh) .

• 1:2 Benda (Vondruška)
  • 2:2 Hromas (Bechný)

Admira Praha – TJ Praga 4:2 (1:2); ČFL – U19, 2.kolo

Úvod utkání nám vůbec nevyšel a již ve 2. minutě poslal domácí do vedení Strýček. Oproti prvnímu zápasu s Náchodem bylo na našich kopačkách mnohem více nepřesnosti a po jedné z nich musel Miča opět vyseknout famózní zákrok, jinak by naše manko bylo dvougólové. Postupně jsme se ale z úvodního šoku oklepávali a míč byl čím dál, tím více na našich kopačkách. Naši první velkou šanci sice nevyužil Denemark, ale závěr poločasu byl naprosto v naší režii. Ve 38. minutě zahrával Vondruška přímý kop, který si na zadní tyči našel Benda a po jeho hlavičce bylo srovnáno. Vzápětí si další Vondruškův centr našel ve vápně Erik Veselý, ale jeho hlavička mířila těsně vedle. Ve 42. minutě jsme šli zaslouženě do vedení. Na Prokopův roh si naběhl Denemark a opět hlavou překonal brankáře Admiry Pospíšila. V poslední minutě první půle jsme předvedli skvělou kombinaci po ose Ryšavý, Hromas, Prokop, bohužel ten pálil z bezprostřední blízkosti pouze do gólmana.

Škoda, že jsme nešli do šaten s výraznějším náskokem.

Druhá část hry totiž patřila domácímu celku. Opět jsme nezachytili úvod hry a zbytečně se dostali pod tlak. Ten využil nechytatelnou střelou v 52. minutě Marqvardsen. V následujících minutách měli domácí více míč pod kontrolu, nám bránila k vypracování si nějakých větších šancí opět zbytečná nepřesnost v kombinaci. Za zmínku ale stojí nebezpečná a pohotová střela Hromase z 80.minuty, bohužel mezi tři tyče se nevešla. Admiře k naší škodě vyšlo střídání. Tři minuty před koncem přesprintovali domácí naši obranu a náhradník Adam Veselý rozhodl o osudu utkání. V závěru jsme se snažili ještě hrou vabank o vyrovnání, bohužel ani Přída, ani hlavičkující Erik Veselý se nedostali při zakončení do pozice, která by znamenala ohrožení domácí svatyně. Konečnou podobu výsledku dal v poslední vteřině z brejku opět domácí Strejček.

K průběhu zápasu asi krutý výsledek. Admira byla sice druhý poločas fotbalovější, ale remíza a následně penalty by byly asi spravedlivějším vyjádřením poměru sil na hřišti.

Na body jsme tentokrát bohužel nedosáhli, ale opět jsme ukázali, že se můžeme měřit s celky, které pravidelně hrají tuto vyšší soutěž. Za bojovnost a nasazení pochvala všem.

sestava : Miča – Bechný, Veselý, Benda, Špaček, Pašava, Vondruška (68. Přída, 88. Pěchouček), Hromas, Prokop (68. Koželuh, 86. Plaček), Ryšavý (88. Valenta), Denemark .

• 1:1 Benda (Vondruška)
  • 1:2 Denemark (Prokop)

TJ Praga – FK Náchod 4:3 (2:2); ČFL – U19, 1.kolo

Největší překvapení 1. kola ČFL se zrodilo v pražských Vysočanech. Náš nováček soutěže dokonale zaskočil favorita a po skvělém výkonu zůstaly všechny tři body doma.

Bez nervozity a s enormním nasazením rozehráli naši kluci souboj s loňským lídrem soutěže. Odměnou nám byl již v sedmé minutě vedoucí gól. Na přihrávku Ryšavého si naběhl Denemark a nedal gólmanovi Kubešovi šanci : 1:0.

Náchod si v prvních minutách zápasu absolutně nedokázal poradit s naší precizně fungující pohyblivou obrannou fází.

Bohužel mezi 27.-31. minutou jsme si vybrali dvě slabší chvilky, které hosté nemilosrdně potrestali. Nejprve po zbytečném faulu před naším vápnem zahráli nechytatelný přímý volný kop a bylo vyrovnáno. Po čtyřech minutách jsme pak již prohrávali. Po našem přímém kopu jsme ani nadvakrát nedokázali udržet míč na našich kopačkách a z rychlého brejku nás hosté potrestali podruhé.

Naštěstí naši borci v žádném případě nesložili zbraně. Pokračovali v nadšeném, bojovném výkonu a ve 37. minutě bylo srovnáno. Na půlce hřiště vybojoval Vondruška míč, který se dostal k Hromasovi. Ten poslal do sóla Denemarka a náš forvard hokejovým blafákem donutil hostujícího gólmana podruhé lovit míč ze sítě.

Do poločasu nás pak ještě podržel skvělý chytající Miča, když zneškodnil tisíciprocentní loženku útočníkovi hostí.

V poslední akci prvního poločasu ještě nebezpečně hlavičkoval Benda, ale skóre se již do přestávky neměnilo.

Po změně stran jsme předvedli ještě lepší představení,než v první části zápasu. Hostujícímu celku sice patřila první pětiminutovka druhé půle, ale pak jsme překvapivě začali udávat tón zápasu my.

Výsledkem byla série tří po sobě jdoucích rohových kopů, z nichž jsme pokaždé ohrozili hostující branku. Naši aktivitu pak mohl ve vedoucí gól přetavit Veselý, ale sám před bránou pálil do brankáře.

I hosté ale mohli jít do vedení. Po rohovém kopu vznikla v našem vápně klasická trma, vrma a Pašava, Špaček, Benda a Veselý postupně zablokovali čtyři střelecké pokusy Náchoda během několika vteřin. Štěstí při nás stálo i při dalším rohu náchodských, kdy z brankové čáry vykopával Vondruška. Ale odvážnému štěstí přeje. Ten samý hráč ale patnáct minut před koncem poslal do brejku Prokopa a ten naprosto chladnokrevně a s přehledem dostal Pragovku do vedení 3:2. Místo očekávaného náporu hostí jsme ale aktivní hrou a za podpory skvělého publika drželi soupeře stále na distanc.

Nicméně utkání vstupovalo do infarktového závěru. V 87. minutě se odražený míč dostal ke střídajícímu Přídovi a nejmladší hráč na hřišti nechytatelně zavěsil: 4:2. V tu chvíli se snad nenašel na Pragovce nikdo, kdo by už nevěřil v senzační tři body. Bohužel za minutu jsme na útočné polovině školácky ztratili míč a kapitán hostí Světlík dal Náchodu ještě naději: 4:3. Ale naše perfektní hra směrem dozadu nedovolila hostům vytvořit si žádnou nebezpečnou příležitost. Tu jsme jim paradoxně vytvořili v 92. minutě vlastní nedisciplinovaností. Po sérii sporných zákroků neudržel Veselý jazyk na uzdě a pískal se nepřímý kop z hranice velkého vápna. Žlutou kartu omylem vyfasoval Pašava a celá Pragovka se modlila, aby poslední velká šance Náchoda neskončila pohromou. Naše obrana poslední pokus hostí však obětavě zablokovala a mohlo se slavit.

Senzace byla na světě. Tři body v duelu s jedním z favoritů celé sotěže jsou na úvod skvělou pozvánkou pro diváky na naše další utkání.

Absolutorium za svůj výkon zaslouží všichni naši hráči. V brance vynikající čaroděj Miča. Celá obrana dirigovaná skvělým duem Veselý, Benda. Na jednom kraji obrany pak bojovník Špaček, na druhém kraji stejně tak obětavý Koželuh a po něm i výborný Bechný. Snad maratón naběhala naše střední záloha Pašava, Hromas, Vondruška. Nemluvě o křídlech Ryšavý a Prokop, kteří celý zápas byli u všeho nejen vpředu, ale i vzadu! Na závěr pak samozřejmě střelec Denemark, který jako správný útočník nejen že důležité góly dal, ale v těžkých okamžicích vypomáhal i při naší defenzivní práci. A pak ještě žolík Přída, který přišel, viděl, rozhodnul.

Ještě dvě velká poděkování: první naší střídačce, která sice nezasáhla do hry,ale žila po celých devadesát minut s týmem na hřišti jako jeden muž (Gumenyuk, Valenta, Plaček, Pěchouček). No a nakonec velký dík domácímu publiku, které vytvořilo klukům skvělou atmosféru. Tentokrát to byl opravdu náš dvanáctý hráč.

Díky všem!

sestava : Miča – Špaček, Veselý, Benda, Koželuh (65.Bechný), Pašava, Vondruška, Hromas, Ryšavý (83.Přída), Prokop, Denemark.

• 1:0 Denemark (Ryšavý)
  • 2:2 Denemark (Hromas,Vondruška)
  • 3:2 Prokop (Vondruška, Denemark)
  • 4:2 Přída

TJ Praga – Baník Švermov  0:2 (0:0)

Mírná herní převaha nám nebyla bohužel nic platná a tak v závěrečné pětiminutovce nás hosté dvakrát brankově potrestali.

TJ Praga – Meteor Praha U17  3:2 (2:0)

Prvoligový soupeř byl po celý zápas lepší.Nás  zdobila bojovnost . Jazýčkem na váhách byla pak produktivita  Jardy Denemarka,který vstřelil hattrick,když využil přihrávky Prokopa,Vondrušky a Valenty ke třem krásným brankám.

Sokol Hostouň – TJ Praga 5:2 (4:2)

Ve středu hřiště to bylo vyrovnané utkání.Účastník středočeského krajského přeboru byl však v obou vápnech  důslednější a zaslouženě zvítězil.Naše branky vstřelil Denemark a Ryšavý.

Baník Švermov – TJ Praga 2:1 (1:1)

Do vedení nás ve 2.minutě poslal Hromas a celý úvod utkání byl v naší režii. V závěru první půle domácí zabrali a zaslouženě vyrovnali. Ve druhém poločase jsme nakupili velké množství chyb,v útoku jsme byli nemohoucní a tak se Švermovem bohužel opět prohra.