Trenéři

Vedoucí mužstva a trenérViktor Komar+420 724 321 565viktor.komar@seznam.cz
TrenérJan Procházka
TrenérJiří Marek
TrenérMiroslav Buk
Hráči TJ Praga U19

Seznam hráčů

 • Blacha Karel
 • Dragon Jan
 • Drahovzal Diego T.
 • Dupal Martin
 • Havránek Ondřej
 • Herlík Tobiáš
 • Hložek Michal
 • Janda Filip
 • Kalischuk Roman
 • Maroušek Jan
 • Matoušek Jakub
 • Matýsek Jakub
 • Miča Mikuláš
 • Mytrovka Stanislav
 • Němeček Petr
 • Pěchouček David
 • Pohl Adam
 • Procházka Matěj
 • Přída Jakub
 • Skribuckij Ondřej
 • Skřípský Matěj
 • Vobecký Jan
 • Vobecký Karel

Zimní příprava (2021/22)

Přátelské utkání

V poslední přípravě před ostrým vstupem do sezóny (příští neděli v Náchodě) jsme na „domácím“ hřišti v Bohnicích utrpěli debakl od druhého celku Pražského přeboru.
První půle byla herně vyrovnaná, míč byl dokonce častěji na našich kopačkách, branku jsme ale nevstřelili, srážela nás vlastní nepřesnost.
Druhý poločas lze hodnotit velmi těžko. Vystřídali jsme obranu a někteří hráči si generálku na mistrovskou sezónu spletli s víkendovým nákupem v Kauflandu…

sestava : Janda – Matoušek, Dupal, Matýsek, Miča, Přída, Vondruška, Pěchouček, Koželuh, Havránek, Mytrovka.
Od 46. minuty : Blacha, Feierfeil, Hložek
Od 60. minuty : Drahovzal, Maroušek.
branka : Havránek

 

Přátelské utkání

S účastníkem druhé nejvyšší soutěže jsme nezačali šťastně a již ve třetí minutě jsme po vlastním gólu prohrávali 1:0. Bohužel i druhý střelecký úspěch domácích jsme obstarali vlastním gólem my.
Během prvního poločasu jsme se dostali do dvou slibných příležitostí, bohužel Mytrovka ani Miča se do přesné koncovky nedostali.
Druhá půle byla již markantněji v režii domácích. Inkasovali jsme čtyřikrát. Naši největší šanci měl pro pasu Procházky Mytrovka, ale trefil jen břevno.

sestava : Pohl – Matoušek (46. Blacha), Miča, Matýsek (46. Dupal), Feierfeil (55. Hložek), Vondruška, Pěchouček, Koželuh, Prokop, Havránek (46. Procházka), Mytrovka.

Na rozdíl od prvního přípravného zápasu s Libuší, jsme proti Švermovu byli aktivnějším týmem.

V první půli jsme však převážně trefovali konstrukci domácí brány. Dvakrát trefil tyč Pěchouček, jednou Matoušek a hlavičku Mytrovky vyrazil domácí brankář na břevno. A tak do vedení jsme šli až ve 30. Minutě, kdy centr Matouška uklidil do brány Havránek.

Bohužel v poslední minutě prvního poločasu jsme nepokryli kombinaci domácích a bylo vyrovnáno.

Ve druhém poločase nás do vedení dostal Mytrovka a následovalo i mnoho dalších velkých šancí.

Bohužel Havránek, Matoušek, Pěchouček, Mytrovka, Maroušek ani Špaček neměli v koncovce štěstí.  Skvěle chytající domácí brankář Štochl nám v zápase kryl pět stoprocentních šancí. A tak domácí otočili skóre.

Nejprve nachytali dalekonosnou střelou Dupala na švestkách a pak využili zaváhání Feierfeila. Brankář Dupal své zaváhání pak napravil dvěma velmi povedenými zákroky. V nastaveném čase jsme pak hrou vabank dosáhli alespoň na remízu. Po závaru v domácím vápně skóroval Přída.

Zasloužená remíza. My měli více ze hry, domácí byli efektivnější.

Za předvedenou hru pochvala, zvláště pak opět zafungovalo zařazení kluků z mladšího dorostu, v případě Špačka pak dokonce ze starších žáků.

sestava  : Dupal – Feierfeil, Miča, Přída, Matýsek, Vondruška, Pěchouček, Koželuh, Matoušek, Mytrovka, Havránek – Blacha, Špaček, Maroušek.

Branky :
0:1  Havránek (Matoušek, Mytrovka)
1:2 Mytrovka (Pěchouček, Havránek)
3:3 Přída (Koželuh, Vondruška)

V prvním utkání roku 2022 byl vedoucí tým Pražského přeboru FSC Libuš lepším celkem. Několik velkých šancí zlikvidoval domácím náš brankář Pohl.  
Naše největší šance měli v první půli Přída, ve druhém poločase pak po pasu Vondrušky běžel na branku Libuše osamocený Procházka. 
I přes celozápasovou převahu domácích jsme inkasovali jen jednou a ze závěrečného tlaku jsme měli na svých kopačkách vyrovnání. Bohužel Blacha ani Pěchouček štěstí v koncovce neměli.

Sestava : Pohl – Feierfeil, Přída, Matýsek, Hložek, Blacha, Vondruška, Prokop, Pěchouček, Havránek, Mytrovka. – Dupal, Markovič, Maroušek, Nekola.

Komentáře k utkáním (2021/22)

ČFL U19, 30.kolo (18.6.2022) : TJ Praga – SK Střešovice 2:0 (0:0)

V našem posledním utkání třetiligové soutěže jsme na náhradním domácím hřišti v Kyjích hostili celek Střešovic.
V první půli byla k vidění vyrovnaná partie. Zhruba do 25. minuty jsme měli o něco více ze hry my. Po hromadném občerstvení kvůli vedru, pak zbytek první části měli míč častěji na kopačkách hosté. Naši největší šanci měl po dlouhém nákopu Dupala Prokop, ale ve finální fázi nezkrotil ideálně míč. Střelecky se ještě snažili prosadit Blacha, Pěchouček a Vondruška, bohužel jejich střely neměly přesnost nebo razanci. Velmi dobrá příležitost se nám naskytla po přímém kopu Miči, bohužel jeho nebezpečný pokus gólman Štěpán vyrazil.
Po změně stran vstoupili aktivněji do hry hosté, kteří i několikrát nebezpečně zahrozili. Naštěstí naše obrana s Dupalem v zádech byla v tomto utkání ve svých základech pevná.
S ubíhajícím časem jsme postupně vyrovnali hru a začalo se hrát více na polovině hostujícího celku. Velkou šanci měl Miča, ale střílel těsně nad. Do té doby největší šanci zápasu měl v 65. minutě Prokop, který si naběhl na lob Vondrušky, bohužel jeho střela mířila o několik decimetrů vedle.
Oživení hry nakonec přinesla na naší straně střídání. Po dlouhé době naskočil po zranění do zápasu Hložek a na závěrečnou část utkání se na hřišti opět objevili dva kluci r.2007 (Kopa, Kovařík), kteří se také určitě neztratili.
V 79. minutě si Prokop opět naběhl na Vondruškův pas a tentokrát se již nemýlil. Vedli jsme 1:0. Než se hosté stačili vzpamatovat, udeřili jsme podruhé. Hložek uvolnil střelce zápasu Prokopa a ten nás deset minut před koncem poslal do dvoubrankového vedení.
I přes závěrečný tlak Střešovic jsme poctivou obranou nedovolili soupeři skórovat. Naopak po rychlém brejku se do vyložené šance dostal střídající Kovařík, bohužel pravou tyč z voleje těsně minul.
Na závěr soutěže si tak můžeme připsat tři body.

I přes sestup z České divize dorostu patří za většinu sezóny klukům dík. Prali jsme se s věhlasnějšími soupeři. Mnohokrát k nám k bodovému zisku chybělo pověstné štěstíčko. Každopádně pro všechny naše kluky obrovská zkušenost.

Díky borci.

S dorosteneckou kategorií se tímto zápasem rozloučila šestice: Feierfeil, Koželuh, Prokop, Ryšavý, Veselý a Vondruška, kteří přecházeji mezi dospělé. Všichni již ale mají se seniorským fotbalem zkušenost. Přejeme jim hodně štěstí v jejich další fotbalové kariéře.

branky a asistence :
1:0 Prokop (Vondruška)
2:0 Prokop (Hložek)

sestava : Dupal – Matýsek (46. Feierfeil), Miča, Veselý, Matoušek (60. Hložek), Přída (46. Pohl), Vondruška, Pěchouček, Blacha (74. Kovařík), Koželuh (72. Kopa), Prokop.

 

ČFL U19, 29.kolo (11.6.2022) : Sparta Kolín -TJ Praga  13:1 (6:1)

Tak trochu deja vu z utkání v Trutnově. Opět absence naší trojice. Tentokrát chyběli Přída, Ryšavý, Vondruška a na světe byla nejvyšší porážka celé sezóny. Jen výkony dvojice Miča, Pěchouček a pak střídajících hráčů snesou kladná hodnocení. Zbytek týmu doslova propadl.
Takže největším pozitivem je asi opětovné nasazení čtyř mladíků do zápasu (Nekola 2006 a tři 2007 : Kopa, Kovařík, Kobr) a jejich sbírání zkušeností ve třetí nejvyšší soutěži.

branka : 5:1 Pěchouček

sestava : Pohl – Feierfeil, Miča, Veselý, Dupal (65. Kopa), Blacha (71. Kobr), Matoušek, Pěchouček, Koželuh, Herlík (71. Kovařík), Prokop (79. Nekola).

ČFL U19, 28.kolo (4.6.2022) : Sokol Třebeš -TJ Praga 2:0 (1:0)

V Hradci Králové jsme odehráli velmi dobré utkání. Devadesát minut jsme byli domácím vyrovnaným soupeřem. A to i přes naše výrazné absence (Koželuh, Ryšavý, Veselý), i přes to, že se nám ve 23. minutě opět zranil pilíř obrany Přída, i přes to. že jsme opět do zápasu poslali mladíky (Nekola r.2006, Kopa a Špaček r.2007).

V úvodu utkání byli aktivnější domácí a po zaváhání Blachy šli v 11. minutě do vedení díky střele Janči. Nás ale vedoucí gól domácích nijak nesrazil, ba naopak. Hru jsme vyrovnali a začali si vytvářet i šance. Bohužel naší největší slabinou po celou sezónu je finální koncovka.
Ve 31. minutě míč vybojoval výborný Dupal, Miča zcela nezištně poslal loženku Matýskovi před prázdnou bránu, bohužel míč skončil nad břevnem domácí svatyně. O dvě minuty později byl v průniku faulován Dupal. K přímému kopu se postavil Miča a jeho levačka orazítkovala břevno. V samotném závěru první části jsme měli štěstí i my, když domácí z rychlého brejku také netrefili zcela odkrytou část naší brány.
Vstup do druhé půle byl jasně náš. Prvních patnáct minut se hrálo převážně na polovině domácích. Měli jsme i další tři obrovské šance ke skórování. Nejprve se Dupal probil pravým křídlem a jeho pas do vápna našel nabíhajícího Vondrušku. Ten bohužel ze čtrnácti metrů těsně přestřelil zcela volnou pravou část branky. Zanedlouho zahrával přímý kop Matoušek a Mičovu nebezpečnou hlavičku vyrazil skvělou robinsonádou domácí gólman Hofman na břevno. Další obrovskou šanci neproměnil Pěchouček. Bylo nás plně hřiště, ale nebyli jsme schopni skórovat. Naopak domácím se dvacet minut před koncem povedlo pojistit si náskok. Na 2:0 zvyšoval Kober.
V poslední čtvrt hodině se hrálo nahoru dolů. Oba týmy chtěli vstřelit branku, ale výsledné skóre zápasu se již nezměnilo.
Za tento zápas ale pochvala pro všech šestnáct borců z Pragovky, kteří zasáhli do zápasu.

sestava : Janda – Feierfeil (82. Kopa), Miča, Přída (29. Pohl), Matýsek (61. Herlík), Dupal (61. Špaček), Matoušek, Vondruška, Pěchouček, Blacha (82. Nekola), Prokop.

ČFL U19, 27.kolo (28.5.2022) : TJ Praga – Slavoj Vyšehrad 1:4 (1:3)

Vyrovnanou první čtvrthodinu zápasu jsme zakončili úspěšnou trefou. Po rohu Vondrušky si na míč naskočil famózně Dupal a po jeho hlavičce jsme vedli 1:0.
Bohužel opět jsme vedení neudrželi. Naopak v rozmezí mezi 22. – 42. minutou naše obrana nebyla příliš pevná v základech a třikrát jsme inkasovali. V závěru poločasu jsme mohli snížit na rozdíl jedné branky, ale Prokop z vyložené šance bohužel těsně minul.
Druhý poločas jsme byli aktivnějším týmem, vytvořili jsme si i šance, ale opět bez vstřeleného gólu. Střela Vondrušky skončila na břevně, Dupalova střela pak rozezvučela tyč hostující brány.
Velmi aktivní byli směrem dopředu i Prokop, Koželuh a Pěchouček, při standardních situcích hrozila dvojice Miča, Veselý. Bohužel, vše bez střely do černého.
Dvanáct minut před koncem tak hosté pečetili z přímého kopu na konečných 1:4.
Velká zkušenost ale pro některé mladíky v naší sestavě. Do zápasu za starší dorost zasáhli i dva nadějní kluci ročníku 2007 (starší žáci).

branka : 1:0 Dupal (Vondruška)

sestava : Janda – Matoušek (77. Pohl), Veselý, Miča, Dupal (64. Herlík), Blacha, Vondruška (66. Špaček), Pěchouček, Procházka (46. Feierfeil), Koželuh (77. Kovařík), Prokop.

ČFL U19, 26.kolo (21.5.2022) : MFK Trutnov TJ Praga 9:1 (6:1)

Bohužel absence tria Ryšavý, Koželuh, Vondruška byla znát více, než jsme čekali a z Trutnova jsme si přivezli devítibrankový příděl. V 39. minutě se zranil Přída a od 55.minuty jsme navíc hráli jen o deseti, když se nedokázal ovládnout za stavu 7:1 Mytrovka a od rozhodčího Erlebacha vyfasoval rovnou červenou kartu a tím i stopku do konce sezóny.

naše branka : 1:1 Veselý

sestava : Pohl – Matoušek, Miča, Přída (39. Blacha), Matýsek (46. Špaček, 70. Janda), Dupal (46. Feierfeil), Veselý, Pěchouček, Herlík, Prokop, Mytrovka.

ČFL U19, 25.kolo (14.5.2022) : TJ Praga – ABC Braník 2:4 (1:3)

Úvod utkání byl pro nás doslova hororový. Po velkých chybách a zmatcích naší obrany jsme již v 18. minutě prohrávali 0:3.
Naštěstí jsme nedopustili debakl. Začali jsme přebírat otěže zápasu a ve 30. minutě jsme díky Mičově trefě z přímého kopu snížili na 1:3.
Po změně stran jsme celý druhý poločas byli lepším týmem. Velmi nám k tomu pomohl rychlý gól Prokopa ze 47. minuty.
Bohužel vyrovnání nám nebylo souzeno. Ve velmi dobrých šancích se postupně ocitli Koželuh, Vondruška, Prokop a Mytrovka, bohužel bez úspěšného zakončení.
V závěru zápasu jsme museli opět otevřít hru a v poslední minutě hosté z rychlého brejku pečetili na konečných 2:4.

sestava : Janda – Matýsek (57. Feierfeil), Přída (85. Herlík), Miča, Ryšavý, Vondruška, Matoušek (46. Matoušek), Koželuh (57. Blacha), Pěchouček, Veselý (46. Mytrovka), Prokop.

branky :
1:3 Miča
2:3 Prokop

ČFL U19, 24.kolo (7.5.2022) : FC Sellier & Bellot Vlašim – TJ Praga 3:1 (1:1)

Stejně jako do Náchoda jsme i do Vlašimi dorazili s půlhodinovým zpožděním (chyba naší dopravní společnosti), ale na našem výkonu to naštěstí nebylo znát. Po vyrovnaném úvodu utkání jsme začali přebírat otěže zápasu my. Zasloužené ovoce jsme sklidili po půlhodině hry. Po faulu na Vondrušku zahrával volný přímý kop Miča. Do souboje s domácím brankářem šel hlavou neohroženě Veselý, který prodloužil na volného Pěchoučka a ten nás také hlavou poslal do vedení. Za pět minut poslal Prokop do brejku střelce gólu Pěchoučka, jeho výbornou gólovou nabídku však nedokázal využít do té doby velmi aktivní Koželuh. Ve 39. minutě bylo bohužel srovnáno. Naše obrana nezachytila rychlý kontr domácích, Přída prohrál běžecký souboj a Fučík, který byl na hřišti jen pět minut srovnal na 1:1. V samotném závěru první půle vystihl chybu v rozehrávce domácích Mytrovka, bohužel na zakončení již neměl síly.

Po změně stran byl k vidění opět velmi kvalitní fotbal. Bohužel nepochopitelné zaváhání naší dvojice Matoušek, Koželuh v 55.minutě domácí bleskurychle využili. Míč proletěl naším malým vápnem bez povšimnutí Pohla a na zadní tyči volný Šanda dostal Vlašim do jednobrankového vedení. Vzhledem k vývoji zápasu to byl pro nás velmi nešťastný okamžik. Naši kluci ale zbraně nesložili. Snažili jsme se o aktivní hru, bojovali jsme o každou píď hřiště, ale na našich kopačkách bylo velké množství nepřesnosti. Stejně jsme si ale vytvořili šance. Aktivní byl v tomto směru Pěchouček, který neustále nebezpečně zaměstnával obranu domácích. Po změně stran se k němu přidal i v první půli nevýrazný Prokop. Po přiťuknutí Veselého střílel Vondruška, ale přidal dotek navíc a trefil jen bránícího hráče. Na následující lob stejného hráče pak nabíhal střídající Feiefreil, bohužel domácí obrana byla rychlejší. Do velmi slibné šance se ještě dostal po přihrávce Špačka další střídající hráč Blacha, ale ve vyložené šanci ho zradil první dotek s míčem. Herlík pak krásnou přihrávkou vyzval Feierfeila k centru z pravé strany, ale ten nenašel žádného pragováckého adresáta. Stejně tak pět minut před koncem, kdy nadýchaný oblouček Veselého našel na pravém křídle Vondrušku, jeho zpětnou přihrávku do vápna však domácí stačili odvrátit na rohový kop. V samotném závěru byl na hrotu útoku velmi aktivní náš stoper Miča, ale svoji bojovnost odnesl pouze krvavým šrámem na čele. Naši hru vabank domácí potrestali ve třetí minutě nastevení třetím gólem, po kterém zazněl už jen závěrečný hvizd výborně pískajícího rozhodčího Tryzny.

Bohužel, z Vlašimi nevezeme ani bod, i když opět jsme na bodový zisk měli. Herně jsme nezaostávali, v některých pasážích jsme byli i lepším týmem. Bohužel velké množství nevynucených chyb na naší straně nám znemožňuje vypracovávat si více šancí směrem dopředu. Směrem dozadu nás to pak stojí velmi mnoho fyzických sil, které by se nám pak v určitých momentech zápasu hodily na opačné straně hřiště. Pochvala všem hráčům za nasazení a bojovnost, bohužel z Vlašimi se vracíme s trochu smíšenými pocity, protože s prázdnou jsme rozhodně odjíždět nemuseli.

sestava : Pohl – Matoušek (75. Herlík), Přída, Miča, Dupal (67. Blacha), Veselý, Vondruška, Pěchouček, Prokop, Koželuh (75. Špaček), Mytrovka (67. Feierfeil).

branka a asistence :

0:1 Pěchouček (Veselý, Miča)

ČFL U19, 23.kolo (30.4.2022) : TJ Praga – SK Vysoké Mýto 1:1 (0:0)

Velmi napínavé utkání bylo k vidění na Pragovce, v rámci 23.kola České divize dorostu. Hosté velmi nutně potřebují body, ale my i přes již jistý úděl, nedáváme nikomu nic zadarmo.
V první půli byl k vidění fotbal nahoru dolů. V poli vyrovnaná záležitost, na šance ale vyhráli hosté. Nejprve vytahoval nebezpečnou střelu na břevno skvěle chytající Janda a z následné dorážky nás opět zachránilo břevno naší brány. I další gólovka hostí skončila na našem břevně, které tak za první půli třikrát zazvonilo.
Naši nejnebezpečnější příležitost měl po faulu na Matýska z přímého kopu Miča, který donutil hostujícího brankáře Spálenku k bravurnímu zákroku.
Po změně stran jsme se začali prosazovat i my. Velmi drzý Prokopův průnik sice zůstal bez střeleckého zakončení, ale v 53. minutě jsme se již mohli radovat. Rohový kop Vondrušky sice hostující obrana odhlavičkovala, ale k míči se dostal pohotový Pěchouček, který vrátil míč centrem opět do vápna. Ten se dostal opět k Vondruškovi, který zpětnou přihrávkou našel volného Koželuha a ten nás přesným zakončením dostal do vedení. V tuto chvíli jsme byli lepším celkem a deset minut po první brance jsme se mohli radovat i podruhé. Prokop přiťukl míč Dupalovi, který se prohnal obranou Vysokého Mýta jako uragán a navíc nezištnou přihrávkou našel na malém vápně zcela osamoceného Mytrovku. Bohužel tisíciprocentní loženku jinak skvěle hrající Standa Mytrovka bohužel zahodil. Bohužel platilo fotbalové nedáš, dostaneš. Ihned z následujícího protiútoku Mýta se kopal rohový kop, na který naše obrana nezareagovala a volný Briol srovnal na 1:1. Opakoval se scénář z utkání s Čáslaví. Přišli jsme lacině o vedení a po vyrovnávací brance jsme se zase dostali pod tlak. Naštěstí naši hru rozhýbal střídající Procházka a v závěru jsme to byli my, kdo byl blíže ke třem bodům. Deset minut před koncem vypálil Prokop a jeho střela se otřela o břevno. V 85. minutě po centru Matouška velmi nebezpečně hlavičkoval Miča těsně nad a v první minutě nastavení našel oblouček Vondrušky minutu na hřišti působícího Blachu, který se ocitl tváří v tvář brankáři Spálenkovi. Bohužel nepovedlo se mu gólmana hostí překonat a jeho zakončení se vyhnulo třem tyčím. Ve zbytku nastaveného času však hrozili i hosté. Zahrávali ještě tři velmi nebezpečné standardní situace. Naštěstí naše obrana si s nebezpečnými centry poradila a Matýsek, Miča a Přída nás postupně zachránili před jejich nebezpečím.
Těžko říct, zda je bod zisk nebo ztráta. V první půli jsme měli štěstí. Ve druhém poločase zase vyloženější brankové příležitosti. Každopádně kluci opět sehráli s dalším favorizovaným soupeřem skvělou partii. Bylo se na co dívat a po zápase se u Rokytky ozýval zasloužený potlesk.

sestava : Janda – Matoušek, Matýsek, Miča, Pěchouček, Přída, Vondruška, Prokop, Koželuh (66. Procházka), Veselý (46. Dupal), Mytrovka (89. Blacha).

branka a asistence : 1:0 Koželuh (Vondruška, Pěchouček)

ČFL U19, 22.kolo (23.4.2022) : TJ Svitavy -TJ Praga 1:0 (1:0)

Pokud jsme si na někoho věřili, tak to byl právě náš soused z tabulky, se kterým jsme na podzim zaznamenali naši jedinou výhru. Bohužel ve Svitavách jsme nijak neoslnili. Oboustranně neurovnané utkání rozhodli domácí ve 40.minutě, když využili zaváhání naší levé strany a z rychlého brejku dokázali skórovat.
Po změně stran jsme nedokázali dostat domácí tým pod výrazný tlak. Naši největší šanci měl v 52. minutě Prokop, ale při střele do odkryté branky trefil jen vracejícího se obránce. V nastaveném čase se pak domácí gólman po vyběhnutí nestačil vrátit mezi tři tyče, ale lob Pěchoučka ze čtyřiceti metrů jen těsně minul levou tyč domácí svatyně. Remízový zápas tak rozhodla jediná šance domácích a my se bohužel musíme smířit s nulovým ziskem.

sestava : Pohl – Matýsek (67. Feierfeil), Miča, Přída, Matoušek, Veselý, Vondruška (46. Procházka 67. Blacha), Pěchouček, Koželuh (76.Herlík), Dupal (67. Mytrovka), Prokop.

ČFL U19, 21.kolo (16.4.2022) : TJ Praga – FK Čáslav 1:2 (1:0)

Utkání proti dalšímu soupeři, který díky neúprosnému sestupovému klíči bojuje na sedmém místě o záchranu v soutěži, bylo pro nás velmi smolným zápasem.
V první půli nebylo k vidění příliš mnoho šancí, ale překvapivě jsme byli my o něco lepším týmem. Ve 37. minutě rohový kop Prokopa minulo ve vápně hostí několik hráčů, míč se dostal k volnému Veselému a ten nás umístěnou střelou k tyči poslal do vedení.
Po změně stran nic nenasvědčovalo tomu, že by se obraz hry změnil. My jsme s přehledem nepouštěli favorizovanou Čáslav do ničeho a do šedesáté minuty jsme kontrolovali hru. Bohužel trochu předčasně jsme začali myslet na tři body a soupeř nás v poslední půlhodině dokonale ztrestal.
V 65. minutě hosté využili zaváhání našeho jediného střelce branky a dočkali se tak velmi laciného vyrovnání. Od této chvíli bohužel byla Čáslav lepším týmem. Zalezli jsme do obranné ulity a bránili se několika sériím rohů a útoků hostujícího týmu. I přes to, že jsme se o přestávce na tuto herní situaci připravovali, inkasovali jsme v 76. minutě po rohovém kopu. V závěrečných minutách jsme ale přeci jen mohli vyrovnat. Po Matýskově přihrávce se řítil do vyložené šance střídající Blacha, bohužel zradilo ho zpracování. Ještě větší šanci měl po centru do vápna zcela osamocený Miča, ale místo hlavičky zvolil zakončení nohou a mířil vysoko nad.
Skvěle rozehraný zápas jsme bohužel nedotáhli do bodového zakončení. Výkon našeho týmu byl opět velmi dobrý, bohužel tentokrát jen do 65. minuty. Posledních pětadvacet minut jsme bohužel hráli druhé housle a štastnější hosté tak vezou domů všechny tři body.
Nicméně již pátý zápas v řadě se prezentujeme velmi dobrým herním projevem. Hráči dřou do úmoru kosti a na naše konfronatce s mnohem zvučnějšími soupeři se dá koukat.

sestava : Pohl – Ryšavý, Miča, Matýsek, Dupal, Veselý, Vondruška (68. Přída), Matoušek (89. Feierfeil), Pěchouček (89. Herlík), Prokop, Mytrovka (76. Blacha).

branka a sistence :
1:0 Veselý (Prokop)

ČFL U19, 20.kolo (10.4.2022) : RMSK Cidlina Nový Bydžov – TJ Praga 0:0

První bodový zisk z venkovního zápasu se nám podařil v Novém Bydžově, odkud si zaslouženě vezeme bod.
Domácí měli sice více ze hry, ale naše jedenáctka po celých devadesát minut zodpovědně plnila svoje úkoly, takže jsme domácím povolili jen minimum šancí. Ty dvě největší jim zlikvidoval brankář Pohl, který si zaslouženě připsal svoje první čisté konto v divizi.
My jsme v prvním poločase zahrozili nebezpečnou střelou Mytrovky, které těsně minula branku domácích. Ve druhém poločase mohl mít jasnou loženku na svých kopačkách střídající Herlík, ale průnikovou přihrávku Vondrušky bohužel nezpracoval. Další nebezpečný průnik měl Procházka, ale také bohužel bez zakončení.
Pro nestranného diváka možná nezajímavý zápas bez branek, my ale jedeme z Nového Bydžova velmi spokojení. Velká pochvala za velice kompaktní a spolehlivý výkon celého týmu, který si sáhl na maximum svých sil.
Vzhledem k postavení obou celků v tabulce velké překvapení : obrali jsme doma o body třetí tým soutěže.

sestava : Pohl – Ryšavý, Miča, Přída (69. Herlík), Matýsek, Veselý, Vondruška, Matoušek, Blacha (46. Dupal), Prokop (64. Procházka), Mytrovka (80. Havránek).

ČFL U19, 19.kolo (2.4.2022) : TJ Praga – Bohemians Praha 0:4 (0:1)

S vedoucím celkem tabulky jsme drželi do 45. minuty krok. Hrálo se sice převážně na naší polovině, ale klokanům jsme nic zásadního nepovolili. Naši jedinou šanci první části hry měl Prokop. Obrovská škoda nepohlídání si standardní situace v nastaveném čase první půle. Po centrovaném míči do vápna se trefil hostující Ostapjuk.
Po změně stran měla Bohemka již markantněji více ze hry, ale i tak výkon našeho mužstva musíme hodnotit jen a jen kladně.
Zvláště pak v první půli jsme byli lídrovi soutěže velmi zdatným protivníkem.
Na závěr tři zajímavosti :
Takřka po třech letech marodění s kolenem se v tomto zápase opět vrátil na zelený trávník Tobiáš Herlík –
gratulujeme

Svůj první mistrovský zápas v soutěžích vedených Fačrem odehrál Jan Maroušek – gratulujeme

Za hosty ve druhém poločase dvakrát skóroval odchovanec Pragovky Sebastian Diviš – děkujeme

sestava : Pohl – Matoušek, Miča, Přída, Ryšavý (73. Feierfeil), Veselý, Pěchouček, Prokop (77. Špaček), Koželuh (77. Procházka), Herlík (68. Blacha), Mytrovka (68. Maroušek)

ČFL U19, 18.kolo (26.3.2022) : Viktoria Žižkov – TJ Praga 3:2 (0:1)

S favoritem jsme po celý zápas dokázali držet krok.
Do vedení jsme šli již ve 13. minutě. Koželuh získal míč na levé straně hřiště, přihrál Vondruškovi, který po uvolnění od soupeře posunul míč na Veselého a ten nechytatelnou střelou z dvaceti metrů rozvlnil síť. I přes mírnou převahu domácích jsme mohli do poločasu ještě skórovat. Na konci naší skvělé kombinace byl Miča, ale proti navýšení skóre byl domácí brankář Kovář.
Vyrovnání se Viktoria dočkala hned tři minuty po změně stran. Náš zbytečný faul potrestal po standardní situaci Tomeček.
Velká škoda naší nepozornosti mezi 65. a 68. minutou, kdy jsme inkasovali druhý a třetí gól.
V závěru zápasu jsme se ještě vzchopili k náporu a po centru Matouška snížil Pěchouček na 3:2. V poslední akci zápasu šel do vápna domácích i brankář Pohl, bohužel skóre již zůstalo nezměněné. Nicméně další velmi dobré představení našeho týmu. Zvláště pak první poločas byl od nás velmi dobrý.

sestava : Pohl – Matoušek, Matýsek (72. Feierfeil), Přída, Miča, Veselý, Vondruška (46. Hložek), Pěchouček, Koželuh (53. Mytrovka), Procházka (46. Ryšavý), Prokop (72. Blacha).

branky a asistence :
0:1 Veselý (Vondruška)
3:2 Pěchouček (Matoušek)

ČFL U19, 17.kolo (19.3.2022) : TJ Praga – Admira Praha 1:1 (1:0)

Třetí bodový zisk sezóny se nám podařil v sobotu proti sedmému celku tabulky. Admiru jsme zaskočili naši aktivní hrou a již v 10. minutě jsme šli do vedení díky Procházkovi. Po celý první poločas byl k vidění oboustranně bojovný fotbal. Hosté hrozili převážně ze standardních situací, naštěstí bez přesného zakončení. Když už jejich střela mířila mezi tři tyče, zasáhl dobře chytající Pohl. Na naší straně zahrozil Prokop, bohužel finále jeho průniku skončilo bez zakončení. Z našeho druhého zásahu se v závěru první půle radoval Miča, ale jeho radost překazil zvednutý praporek rozhodčího.
Druhý poločas byl ve znamení velké snahy hostujícího týmu o vyrovnání. My jsme však velmi pozorně a hlavně bojovně bránili. Admira měla o něco více ze hry, nicméně i my měli velmi dobré šance. Mičova hlavička těsně minula tyč, nebezpečně zahrozili i Veselý a Koželuh. Hosté se vyrovnání dočkali deset minut před koncem, když využili kombinaci naší nepřesnosti, nedůrazu a nekomunikace.
Ale i v závěrečné desetiminutovce byli k vidění šance na obou stranách. Naši velkou příležitost měl po Špačkově přihrávce Veselý. Tu největší celku z Kobylis zneškodnil skvělým zákrokem Pohl. Vzhledem k vývoji zápasu asi zasloužená remíza. Dlouho jsme sahali po třech bodech, ale v závěru jsme klidně mohli přijít i ten jeden remízový bod.
Podali jsme zatím náš nejlepší výkon sezóny. Velká pochvala míří ke všem našim hráčům.

sestava : Pohl – Koželuh, Přída, Matýsek, Miča, Veselý (88. Blacha), Vondruška, Pěchouček, Prokop (82. Špaček), Procházka (46. Matoušek), Hložek (46. Mytrovka).

branka : Procházka

ČFL U19, 16.kolo (13.3.2022) : FK Náchod – TJ Praga 7:0 (3:0)

I přes velmi nepříznivý konečný výsledek, tak ne vše bylo úplně špatně. Hlavně v prvním poločase jsme byli domácím rovnocenným soupeřem. Bohužel tři hrubé chyby v obraně znamenali luxusní náskok domácího týmu.
Po poločase už byli domácí jasně lepší. My bohužel nedokázali využít ani jednu z našich dobrých příležitostí.
Vzhledem k obrazu zápasu je výsledek poměrně krutý, ale pokud budeme kupit individuální chyby tak, jako v Náchodě, těžko můžeme pomýšlet na body.
Do utkání jsme nastoupili bez pěti hráčů základní sestavy, jednotlivé důvody se mi nechtějí zmiňovat. Díky za výpomoc mladším dorostencům, do utkání nakonec zasáhlo sedm z nich. Někteří z nich dřeli opravdu nadoraz.

sestava : Pohl – Dupal (65. K.Vobecký), Matýsek (72. Špaček), Miča, Feierfeil (80. J.Vobecký), Blacha, Vondruška, Pěchouček, Procházka (46. Prokop),

ČESKÁ DIVIZE DOROSTU U19, 30.10.2021
Slavoj Vyšehrad – TJ Praga 7:3 (4:2)

Poslední zápas podzimu se nám bohužel nevydařil. Od první minuty jsme byli u všehu ti druzí. Domácí byli důraznější, dynamičtější, fotbalovější a svoji nátlakovou hrou nás nutili k mnoha chybám. V šesté minutě se prohnal kolem Miči domácí Šavel a Dupal neměl bohužel nárok. Na rychlé vedení jsme zareagovali aktivitou. První střelecký pokus přišel po čtvrt hodině hry. Bohužel střelu Vondrušky srazil domácí obránce na rohový kop. Mezi 26. a 31. minutou přišla pro nás pětiminutovka hrůzy. Nejprve Matoušek naprosto nepochopitelně odevzdal míč soupeři na hranici našeho vápna a Monyč zvýšil na 2:0 pro Vyšehrad. Za čtyři minuty proběhl naší obranou Přech a bylo to o tři góly. No a když si o minutu později fotbalově nerozuměli Vondruška s Přídou, Monyč nezaváhal a bylo 4:0. Byli jsme sice v tuto chvíli na ručník, ale do půle se nám nakonec podařilo dostat se ještě do zápasu. Museli jsme změnit způsob hry, do kterého jsme do utkání šli. Zjednodušili jsme přechod do útoku a to se více méně podařilo. Začali jsme se čím dál, tím častěji objevovat před bránou domácích. Nejprve Pěchouček vybojoval na levé straně míč, posunul na hranici vápna Vondruškovi, ten našel do vápna nabíhajícího Veselého a jeho průnik zastavila domácí obrana jen faulem. Sám postižený se ze značky pokutového kopu nemýlil. Za tři minuty byl ve vápně faulovaný Matýsek a z druhé naší penalty se tentokrát nemýlil Prokop. Do šaten se tak šlo za stavu 4:2.
O přestávce vystřídal Hložka Mytrovka a šli jsme do druhé půle s jednoznačnou taktikou : pokračovat v zjednodušeném přechodu do útoku. Nicméně, než jsme se stačili rozkoukat, pláchnul Matýskovi domácí útočník a před bránu nabíhající Monyč dovršil svůj hattrick. V 55. minutě jsme se však opět dostali na dostřel. Pěchouček si vyměnil míč s Mytrovkou a Veselého střela skončila za zády brankáře Kotlína : 5:3. V tuto chvíli jsme hráli naši nejlepší pasáž zápasu. Střela Přídy ze čtyřiceti metrů sice domácí bránu nemohla ohrozit, ale následná střela Ryšavého byla již nebezpečnější. Po faulu na Mytrovku jsme měli velkou šanci v podobě přímého kopu. Miča však trefil pouze domácí zeď a dorážka Veselého jen těsně minula pravou tyč. Bohužel naši aktivitu utnul deset minut před koncem šestý gól domácího Laštůvky. Hokejový výsledek pak pečetil tři minuty před koncem Peterka.
Bohužel stejně jako ve Střešovicích, tak i na Vyšehradě jsme v obraně propadli s dalším skoro sousedem z tabulky. V těchto dvou utkáních jsme obdrželi děsivých devatenáct gólů…

sestava : Dupal – Ryšavý, Přída, Miča, Matoušek, Veselý, Vondruška (80. Špaček), Matýsek (65. Feierfeil), Pěchouček (65. Blacha), Prokop (88. Nekola), Hložek (46. Mytrovka).

branky a asistence :
4:1 Veselý (z penalty)
4:2 Prokop (z penalty po faulu na Matýska)
5:3 Veselý (Pěchouček, Mytrovka)

ČESKÁ DIVIZE DOROSTU U19, 23.10.2021
TJ Praga – MFK Trutnov 2:2 (1:1)

Úvod zápasu s Trutnovem patřil nám a po pěkné kombinaci po ose Mytrovka, Procházka, Pěchouček, Prokop, posledně jmenovaný otevřel skóre utkání. Po sedmi minutách jsme tak po dlouhé době opět vedli. Hosté pak logicky zabrali a tlačili se před naše vápno. Žádnou výraznou šanci jsme jim ale v první dvacetiminutovce nepovolili. Naopak, pro rohu Prokopa velmi nebezpečně střílel Přída. V 25. minutě jsme ale nestihli správně přebrat trutnovské hráče při jejich rychlém přechodu do ofenzívy a Sapár vyrovnal na 1:1. Do poločasu jsme ještě dvakrát nebezpečně zahrozili. Bohužel Přída pálil opět těsně vedle a přímý kop Veselého kryl brankář Hampl. Ale i hosté měli svoje šance. Po dvou rohových kopech po sobě musel nebezpečnou hlavičku vytahovat Dupal na roh třetí.
Závěr poločasu pak „ozdobila“ pouze divočejší slovní výměna názorů mezi Mytrovkou a hostujícím Borovskim.
Úvod do druhé půle byl ve znamení mnoha nepřesností na obou stranách, k čemu napomohl i velmi neurovnaný terén. V 57. minutě náš stoper Veselý zbytečně fauloval ve vápně a na jaře ještě prvoligový rozhodčí Lerch nekompromisně ukázal na značku pokutového kopu. Autor vyrovnávající trefy Sapár mířil razantně a k tyči, ale tygří skok Dupala by potěšil i Honzu Pospíšila, protože penaltu famózně kryl do „teplejch“. Bohužel místo toho, abychom využili naší momentální psychické výhody, zaspali jsme při autovém vhazování soupeře a v 60. minutě poslal Trutnov do vedení skrytou střelou Páv.
Paradoxně tím ale začala naše nejlepší pasáž zápasu. Střídající Matýsek a Hložek vehementně rozhýbali naši útočnou hru. Poslední půl hodina byla v naší režii. Nejprve pálil aktivní Přída opět vedle. Náš další střelecký pokus Vondrušky bohužel neměl šanci ohrozit gólmana Hampla. Po rohových kopech Prokopa a Vondrušky se do vzduchu pověsili Veselý a Miča, bohužel také bez vážnějšího ohrožení svatyně hostí. V 71. minutě se po pravé straně jako tank probíjel Matýsek, kterého hosté zastavili jen za cenu faulu. Citlivě poskytnutou výhodu využil důrazným průnikem do šestnáctky Hložek. Toho hostující obrana dokázala zastavit jen za cenu faulu a rozhodčí Lerch podruhé ukázal na značku pokutového kopu. Náš exekutor Veselý se na rozdíl od hostujícího Sapára nemýlil a bylo vyrovnáno. Bylo vidět, že oba celky chtějí plný počet bodů, nicméně nebezpečnější jsme byli my. Po faulech na Matýska, Prokopa a Vondrušku jsme zahrávali tři zajímavé standardní situace. Bohužel ani jeden z centrovaných balónu jsme nedokázali ve vápně zakončit. V 83. minutě hostující obrana zastavila Vondrušku za cenu faulu cca osmnáct metrů od brány. K míči se postavil Prokop a na jeho střílený centr jen těsně nedosáhl nabíhající Hložek. V samotném závěru zápasu se hrálo převážně na polovině Trutnova, bohužel další změna skóre již nepřišla,. Poslední akci zápasu zahrával dalším přímým kopem, po faulu na svoji osobu Prokop, ale ani náš závěrečný míč do vápna nenašel adresáta. Oba týmy tak berou bod, za remízu 2:2.

sestava : Dupal – Ryšavý, Veselý, Přída, Miča, Matoušek, Vondruška (85. Koželuh), Pěchouček, Procházka (61. Matýsek), Prokop, Mytrovka (61. Hložek).

branky a asistence :
1:0 Prokop (Pěchouček)
2:2 Veselý (z penalty po faulu na Hložka)

ČESKÁ DIVIZE DOROSTU U19, 16.10.2021
ABC Braník – TJ Praga 4:2 (2:0)

Ani velmi dobrý výkon nám v Braníku na body bohužel nestačil.
Od úvodního hvizdu se hrálo na naší útočné polovině, jenže první návštěva domácích před naší bránou znamenala gól. Ve 4. minutě na hranici ofsajdu naši obranu zaskočil rychlý pas domácích. První střelu sice Dupal vyrazil, ale na dorážku Altery do prázdné brány již reagovat nestačil. Z naší platonické převahy bohužel vyústila opět jen další (jako přes kopírák stejná) velká šance domácích. Dupal ale kryl. Měli jsme o trochu více ze hry a tentokrát jsme si i dokázali vytvořit šance. Nejprve si na Vondruškův pas naběhl Procházka, bohužel z velmi nadějné pozice nezakončil. Střelecké pokusy Miči, Pěchoučka a Ryšavého bohužel také brankáře domácích nezaskočily. Ale zakončení Veselého patřilo již do gólových šancí. Brankář Sládek však s vypětím všech sil vyrážel na roh. Následovala série tří rohových kopů, které velmi nebezpečně zahrával Prokop. Po všech třech jsme dokázali domácím v jejich vápně zatopit, bohužel však bez důrazného finálního zakončení. Ve 38. minutě opět domácí dokonale zvládli rychlý přechod do útoku a Altera se v zápase radoval podruhé : 2:0.
Po změně stran jsme byli aktivnějším týmem a v 58. minutě si na rohový kop Vondrušky naběhl Pěchouček a bylo sníženo. Za osm minut se na levé straně uvolnil Pěchouček a jeho centr uklidil do brány, na zadní tyči schovaný Matýsek. Bylo vyrovnáno a vypadalo to, že by Csaplárova past mohla sklapnout.
Bohužel po vyrovnání jsme vyklidili pole a nechali se domácími zatlačit. Po přímém kopu jsme nechali na vápně volného Benlalama a ten z otočky přeloboval Dupala. Obrovská škoda. Vzhledem k průběhu zápasu jsme si nezasloužili prohrávat. Pověstný hřebíček do rakve nám za další dvě minuty nechytatelnou střelou zasadil Ventura. Domácí opět vedli o dvě branky, ale my jsme opět nesložili zbraně. Ke střelám se dostali Prokop, Veselý, Přída a Vondruška. Bohužel bez výrazného ohrožení svatyně domácích. Pět minut před koncem měl po přihrávce Veselého obrovskou šanci střídající Blacha, bohužel zradilo ho zpracování míče. V zápětí měl velkou šanci i další střídající hráč Hložek, ale střela levačkou mu bohužel nesedla.
Vzhledem k obrazu zápasu jsme s prázdnou odjíždět určitě neměli, ale na umělecký dojem se fotbal nehraje. Domácí byli v zakončení kvalitnější a proto jim tři body zůstaly doma.

sestava : Dupal – Ryšavý, Veselý, Přída, Miča, Matoušek (25. Koželuh 80. Blacha), Vondruška, Pěchouček (80. Feierfeil), Procházka (59. Matýsek), Prokop, Mytrovka (46. Hložek).

branky a asistence :
2:1 Pěchouček (Vondruška)
2:2 Matýsek (Pěchouček)

ČESKÁ DIVIZE DOROSTU U19, 9.10.2021
TJ Praga – FC Sellier & Bellot Vlašim 1:4 (0:2)

První poločas našeho zápasu s Vlašimí měl velmi podobný průběh, jako ten z minulého týdne ve Vysokém Mýtě.
Úvod zápasu byl vyrovnaný, bez nějaké větší šance na obou stranách. První branku zápasu vstřelili hosté ve 30.minutě, kdy bohužel Feierfeil nahrál přímo na kopačky hostujícího útočníka a Jíra poslal Vlašim do vedení. Za osm minut byl již náskok hostujícího celku dvougólový. Po našem rohu si stáhl míč brankář Tichý, pohotově rozehrál útočnou akci a rychlý brejk hostí zakončil opět Jíra. Naši jedinou velkou šanci první půle jsme měli ve 44.minutě. Na pravé straně si narazil Procházka s Vondruškou. Procházkův přesný centr našel ve vápně Veselého, jeho zakončení však kryl brankář Tichý.
Po změně stran jsme sice začali aktivně my, ale po sérii našich tří rohů nezkrotil míč před vápnem Prokop a hosté opět předvedli smrtící brejk. V 50. minutě bylo 0:3, branku vstřelil střídající Pajk. V následujících minutách nás několikrát podržel skvěle chytající Dupal a jen díky němu skóre nenarostlo na větší rozdíl. Na náš tlak jsme čekali dlouho, ale nakonec jsme se dočkali. Od 75. minuty bylo na hřišti jedno mužstvo a na branku Vlašimi se valil útok za útokem. Nejprve Pěchouček vyzval ke skórování Hložka, bohužel ten z desítky netrefil ideálně míč. V zápětí se do stoprocentní šance dostal Blacha, ale ani jeho střela z velmi dobré pozice nenašla cestu mezi tři tyče. Ihned po svém vstupu na hřiště v 78. minutě se důrazem ve vápně prezentoval Mytrovka a následovala střela Pěchoučka z poza vápna, která orazítkovala tyč. Devět minut před koncem pronikl do vápna Veselý a byl faulován. Penaltu sám postižený proměnil a ještě jsme žili. Otevřeli jsme hru, bohužel centry Pěchoučka, Vondrušky a Matouška ve vápně již naše hráče nenašly. Čtyři minuty před koncem tak tečku za utkáním udělal další rychlý brejk hostujícího celku, kdy se podruhé v zápase trefil Pajk.

sestava : Dupal – Ryšavý, Miča, Přída (46. Pěchouček), Feierfeil, Matoušek, Vondruška (86. Nekola), Procházka (58. Blacha), Matýsek (58. Hložek), Prokop (78. Mytrovka), Veselý.
branka : 1:3 Veselý (pokutový kop)

ČESKÁ DIVIZE DOROSTU U19, 2.10.2021
SK Vysoké Mýto – TJ Praga 3:0 (2:0)

Od začátku zápasu se hrálo vyrovnané utkání. Kolem dvacáté minuty začali být více na míči domácí, ale dvě velké šance jsme měli my. Nejprve Prokop jen s dávkou smůly nevyužil zaváhání domácího brankáře Spálenky. Ten si vše vynahradil ve 30. minutě, kdy bravůrně kryl hlavičku Veselého. Ve 35. minutě bohužel velmi netakticky fauloval těsně před vápnem Hložek unikajícího Kabrhela. K údivu všech (i domácích) ukázal rozhodčí Kvaček na značku pokutového kopu. Z něj se nemýlil Novák a poslal Vysoké Mýto do vedení. Vzápětí musel vytáhnout Janda dva skvělé zákroky. Bohužel v poslední minutě ho střelou z dálky nachytal opět Novák a do šaten jsme šli za stavu 0:2. Druhý poločas bohužel nepřinesl již žádnou naši velkou šanci. A když domácí Mikulecký přidal třetí trefu, bylo o vítězi utkání rozhodnuto.

sestava : Janda – Ryšavý, Přída, Miča, Hložek (78. Feierfeil), Matoušek, Vondruška (78. Blacha), Dupal (46. Pěchouček), Procházka (60. Matýsek), Veselý (78. Mytrovka), Prokop.

ČESKÁ DIVIZE DOROSTU U19, 28.9.2021
TJ Praga – Sokol Třebeš 0:2 (0:2)

Po sobotním premiérovém bodovém zisku jsme v úterý na našem hřišti přivítali třetí celek tabulky, TJ Sokol Třebeš.
První pětiminutovka patřila nám, ale postupně pak začínali mít více ze hry hosté. Až do 23. minuty jsme však hostujícímu celku nedovolili žádnou výraznou šanci. Hned tu první bohužel Třebeš využila. To, když se po zcela nenápadné akci objevil za celou naší obranou Kober a poslal hosty do vedení. V následujících minutách nás několikrát podržel skvěle chytající Janda, který zneškodnil tři jasné tutovky hostujících hráčů. V poli se sice odehrávala vyrovnaná hra, bohužel přes veškerou naši snahu jsme si nedokázali vytvořit nějakou šanci, z které bychom mohli skórovat.
A tak druhý trest přišel pět minut před koncem poločasu. Liknavosti v našich obranných řadách využil Stehlík a poslal hosty již do dvoubrankového náskoku.
Druhá půle byla herně naprosto vyrovnaná. Bohužel pouze od vápna k vápnu. Zatímco našich šancí bylo jak šafránu, hosté pětkrát, šestkrát velmi nebezpečně zahrozili. Nám bohužel nepomohlo ani záverečné nadechnutí se k náporu. Konto hostujícího brankáře Hofmana zůstalo čisté.
Opět je potřeba zmínit, že všichni naši kluci bojovali od první do poslední minuty. Bohužel na některých postech byla kvalita hostujících hráčů o něco vyšší.

sestava : Janda – Feierfeil, Veselý, Miča, Matýsek (46. Blacha), Přída, Matoušek, Prokop, Procházka (46. Koželuh), Dupal (46. Špaček, 71. Mytrovka), Hložek (83. Vondruška).

ČESKÁ DIVIZE DOROSTU U19, 25.9.2021
TJ Praga – TJ Svitavy 4:1 (1:0)

Konečně jsme si v letošní sezóně sáhli na body a odpoutali se ode dna tabulky.
V přímém souboji o Černého Petra jsme začali aktivněji my. První naší šancí byla v 8. minutě hlavička Veselého, které ale mířila těsně nad.
Nicméně první stoprocentní šanci měli v 18. minutě hosté. Sólový únik však brankář Janda bravůrně zneškodnil.
Po faulu na Prokopa se k míči postavil sám postižený. Jeho přímý kop si našel nabíhající Erik Veselý a tentokrát se už síť zavlnila. V 25. minutě jsme šli do vedení. A mohli jsme přidat i další trefu. Nebezpečně stříleli Feierfeil a po něm i Matoušek. Sedm minut před přestávkou vyslal Prokop do brejku Procházku, ten ale prozatím také neskóroval. Aktivní Procházka pak nebezpečně pronikl do vápna, kde došlo ke kontaktu s kopačkou hostujícího obránce, píšťalka rozhodčího však zůstala němá.
V závěru první půle se ale osmělili i hosté a závěr poločasu se odehrával před naší brankou.
Bohužel tak, jak se končilo, tak začal i druhý poločas. Hosté byli aktivnější a měli častěji míč na svých kopačkách. V 60. minutě se za svoji aktivitu dočkali vyrovnání, když okénko v naší obraně využil Dürr a střelou k tyči srovnal na 1:1. Následovala pak pětiminutová „holomajzna“ , kdy míč byl více ve vzduchu, než na zemi a ani jeden tým nedokázal v klidu podržet balón na svých kopačkách. Z této pasáže nás vysvobodil průnik Přídy, který našel volného Hložka. Ten posunul na nabíhajícího Procházku a ten se nemýlil : šli jsme opět do vedení. Bojovalo se pak o každý centimetr trávníku, ale na našich borcích bylo vidět, že jdou mnohem více a odhodlaně za svým úspěchem. Zatrnulo nám ale v 80. minutě, když nenápadná střela hostí zazvonila o naši tyč.
Závěr utkání jsme však zvládli excelentně. Sedm minut před koncem si Procházka narazil s Mytrovkou. Procházkův centr našel ve vápně osamoceného Veselého a ten nám svoji druhou brankou dal potřebnou jistotu. Za další dvě minuty byl faulován Prokop. K přímému kopu se postavil Miča a střelou ala Ronaldo nás dostal do tříbrankového vedení. Naše euforie však pokračovala. Mytrovka bohužel ve vyložené šanci těsně minul. Po odvážném Matýskově průniku jsme měli výhodu dalšího volného přímého kopu. K němu se postavil Nekola a přesným centrem našel ve vápně Miču, jehož hlavička šla také jen pár decimetrů vedle. A pak už rozhodčí Pánek pískal konec a my se mohli radovat ze zaslouženého vítězství.
Byli jsme dnes týmem, který chtěl mnohem více vyhrát a to se podařilo. Musíme zůstat ale na zemi. Při vší úctě k našim borcům i k našemu soupeři bylo znát, že se utkali dva týmy ze spodních pater tabulky. O to více nás těší, že jsme tento velmi důležitý zápas zvládli.
Velké poděkování patří všem divákům, hlavně pak Martinovi Švarcovi, který po celých devadesát minut neúnavně udržoval bouřlivou atmosféru na Praga Stadium.

sestava : Janda – Feierfeil (86. Matýsek), Veselý, Miča, Ryšavý, Přída (83. Blacha), Matoušek, Prokop, Procházka (86. Nekola), Dupal (72. Koželuh), Hložek (72. Mytrovka).

branky a asistence :
1:0 Veselý (Prokop)
2:1 Procházka (Hložek, Přída)
3:1 Veselý (Procházka, Mytrovka)
4:1 Miča (Prokop)

ČESKÁ DIVIZE DOROSTU U19, 18.9.2021
FK Čáslav – TJ Praga 3:1 (2:0)

Už je to našim evergreenem, ale ani v Čáslavi jsme netahali za kratší konec. Naopak. První patnáctiminutovka byla v naší režii a do nebezpečné blízkosti před domácího brankáře se postupně dostali Hložek a Dupal. Bohužel bez zakončení mezi tři tyče.
Aktivitu jsme pak ale přenechali domácím a ti toho dokázali dokonale využít. Po sérii několika rohových kopů se odražený míč dostal k domácímu Vondrovi, který se z malého vápna nemýlil a prohrávali jsme 1:0. Po úvodní brance měli domácí ještě jednu loženku, naštěstí jejich střela skončila těsně vedle naší brány. My jsme ale nepřestávali být aktivní. Bohužel naše aktivita končila většinou před vápnem domácích. Nebezpečný mohl být únik Dupala po Prokopově pasu, ale chybělo mu jen několik decimetrů, aby byl u míče dříve, než brankář Havlík. V závěru první půle jsme opět nedokázali odvrátit rohový kop domácích a po nešťastném faulu Matouška se kopala proti nám penalta. Tu neomylně proměnil kapitán domácích Špičák a tak po herně naprosto vyrovnaném prvním poločasu se šlo do kabin za stavu 2:0 pro Čáslav.
Do druhé půle jsme ale vlítli jako uragán. Zvláště pak střídající Procházka. Ten hned v první minutě druhého dějství vyzval ke skórování Pěchoučka. David byl ale o něco rychlejší, než míč a tak míč jen prosvištěl pokutovým územím domácího celku. Za minutu si ale aktivní Matěj Procházka šikovně narazil s Přídou a tentokrát jeho centr byl gólový. Přesně jím našel Hložka, který se z bezprostřední blízkosti nemýlil. Dovolím si říct, že po dobu celé druhé půle jsme byli o něco aktivnějším týmem. Bohužel chybí nám kanonýr typu Denemarka z loňského ročníku. Makal jsme, dřeli jsme, ale k dalšímu gólu to již nevedlo. Naopak dvacet minut před koncem, opět po rohovém kopu (!), jsme inkasovali potřetí. Ani třetí gól v naší síti však neutlumil naši snahu. V 88. minutě jsme měli opět tisíciprocentní tutovku, kterou ale po dalším centru Procházky Veselému zneškodnil domácí brankář Havlík.
Další pochvala za výkon všem hráčům na hřišti. Bohužel body opět nevezeme.
Ze závěrečného hodnocení zápasu v Čáslavi jsme došli k tomu, že nám tentokrát chyběly tři „drobné“ věci k bodovému zisku. Věřím tomu, že pokud bychom alespoň dvě z nich měli, nejelo by se do Vysočan s prázdnou.
Ale za výkon v Čáslavi může být Pragovka na své hráče hrdá !

branka a asistence :
2:1 Hložek (Procházka, Přída)

sestava : Janda – Ryšavý, Veselý, Miča, Feierfeil (62. Koželuh), Matoušek, Přída, Prokop (80. Matýsek), Pěchouček (71. Havránek), Dupal (46. Procházka), Hložek (80. Mytrovka).

 

ČESKÁ DIVIZE DOROSTU U19, 11.9.2021
TJ Praga – RMSK Cidlina Nový Bydžov 0:4 (0:1)

Bohužel ani v sedmém zápase třetí nejvyšší soutěže jsme na body nedosáhli. Hosté byli sice o něco lepším celkem, ne však natolik, abychom museli z utkání odcházet s prázdnou.
Nicméně opět jsme doplatili na naší velmi chabou koncovku. K tomu jsme se znova nevyvarovali hrubých kiksů v obraně, po kterých padl první a čtvrtý gól soupeře. Naši největší šancí byla po rohu Vondrušky skvělá hlavička Veselého, kterou ale za stavu 0:1 vyrazil hostující obránce na brankové čáře. Ihned z dalšího rohu hlavičkoval opět Veselý, ale tentokrát jen do náruče brankáře Saidla.
I ve druhém poločase jsme nehráli jen druhé housle, ale branky střílel opět jen soupeř.
Před druhou brankou Cidliny předcházel na polovině hřiště faul na Pěchoučka a v 70. minutě jsme pak cítili velmi silně náš nárok na pokutový kop po přistrčení Veselého ve vápně. Pětka se bohužel po konzultaci hlavního s pomezním nekopala. Za těchto okolností, i přes velmi bojovný a nadšený výkon, jsme bohužel neměli šanci na naše první body v soutěži. S naším okleštěným a zdravotně nalomeným kádrem však zbraně rozhodně neskládáme. V každém utkání chceme zahrát co nejlépe a toužíme i po dobrém výsledku. Soupeři jsme rozhodně nedali nic zadarmo a jeho cesta ke třem bodům nebyla u Rokytky rozhodně snadná.
V příštím kole zajíždíme na hřiště velmi silného celku FK Čáslav, který v dosavadních sedmi utkáních šestkrát zvítězil a pouze jednou remizoval.
sestava : Janda – Blacha (46. Feierfeil), Veselý (80. Nekola), Přída, Ryšavý (61. Matýsek), Matoušek, Vondruška, Prokop, Pěchouček (64. Mytrovka), Dupal (64. Špaček), Hložek.

ČESKÁ DIVIZE DOROSTU U19, 4.9.2021
Bohemians Praha – TJ Praga 7:0 (3:0)

V zápase dvou celků z opačných pólů tabulky byli domácí očekávaně lepším týmem. Nicméně naši nadšeně bojující hráči nenechali klokanům vůbec nic zadarmo. Po celý zápas jsme bojovali a výsledek zápasu mohl být mnohem příznivější. Bohužel v rozmezí od 85. do 90. minuty jsme třikrát velmi lacině inkasovali a tak konečný rozdíl je pro nás zbytečně moc vysoký.
sestava : Janda – Matoušek, Veselý, Miča, Ryšavý, Koželuh (55. Blacha), Přída, Vondruška (84. Nekola), Pěchouček, Prokop (35. Matýsek, 55. Feierfeil), Dupal (46. Hložek).

ČESKÁ DIVIZE DOROSTU U19, 28.8.2021
TJ Praga – Viktoria Žižkov 0:4 (0:2)

I přes čtyřbrankovou prohru to byl náš nejlepší výkon v sezóně.
Ve hře jsme za hosty v žádném případě nezaostávali.
Naopak, v první dvacetiminutovce jsme hrozili převážně my. A to hlavně ze vzduchu po standardních situacích. Hlavičky Mičy, Přídy a ani další dvě Veselého však hostujícího brankáře nepřekonaly. Tu největší měl pak po rohu Vondrušky Přída, bohužel z blízkosti hlavičkoval jen do brankáře Kováře. Ani následující střelecké šance Dupala a Ryšavého ke gólu bohužel nevedly.
Trest tak přišel ve 32. minutě, kdy po nepřesné rozehrávce Veselého dostal Viktorii do vedení Zábranský. Ten samý hráč pak o osm minut později využil naši ztrátu míče na pravé straně hřiště a zcela osamocený uklízel hlavou míč za bezmocného Jandu a prohrávali jsme 0:2. Do konce poločasu pak Janda musel vytáhnout ještě další dva skvělé zákroky.
Po změně hry jsme neustávali v aktivní hře a favoritu ze Žižkova jsme byli stále více než rovnocenným soupeřem. Do hry jsme se mohli dostat v 65. minutě. Po přímém kopu Miči balón doletěl až k zcela volnému Vondruškovi, ten však stoprocentní šanci neproměnil. Právě v efektivitě byl největší rozdíl mezi oběma týmy. Zatímco hostující Novák v 72. a 75. minutě dal dvě gólová razítka na výhru Viktorky, naše střelecké pokusy Veselého, Prokopa a Pěchoučka bohužel hostujícího brankáře nepřekonaly.

Každopádně za tento výkon klobouk dolů před všemi našimi hráči. S velkým favoritem zápasu jsme 90. minut drželi krok a jen naše střelecká sterilita nás připravila o bodový zisk.

sestava : Janda – Matoušek (84. Koželuh), Veselý, Miča, Hložek (76. Feierfeil), Přída, Vondruška, Prokop, Pěchouček (76. Matýsek), Ryšavý (84. Špaček), Dupal (61. Blacha).

ČESKÁ DIVIZE DOROSTU U19, 25.8.2021
SK Střešovice 1911 – TJ Praga 11:3 (7:2)

Měl to být souboj dvou vyrovnaných týmů. Nebo alespoň jsme si to před utkáním mysleli…
Není možné, abychom OPĚT dostali gól v 1. minutě. A znova tak jako minule: po fatální chybě naší obrány.
Co naplat, že po krásné kombinaci Ryšavý-Prokop bylo ve 4. minutě srovnáno. Směrem dopředu jsme sice odehráli velmi slušný part.
Směrem dozadu jsme však byli trapní a směšní. To, co jsme dokázali nabídnout domácím přímo na podnose, jsme nenakupili v loňském roce za celou sezónu !
Děsivé skóre 2:7 po poločase nezmírnila ani pěkná hlavička Veselého po centru Mičy, kdy jsme snižovali na 2:5.
Šílené hrubky v první půli doslova degradovali náš výkon v poli a domácí nemilosrdně trestali jednu naši chybu za druhou.
Po přestávce se obraz hry příliš nezměnil. Některým naším hráčům nelze upřít snahu, ale i tak jsme druhý poločas prohráli 1:4.
Na 3:10 snižoval po zaváhání domácího brankáře střídající Hložek.
Bohužel se ukázalo, že snaha není v této soutěži všechno. Dnes nám sakramentsky chyběla kvalita nejen v obranné fázi, ale hlavně pak na kopačkách některých jednotlivců. Chyby na úrovni starší přípravky nás dostali ve Střešovicích do kolen.
Fotbal je kolektivní hra a pokud nešlapeme jako tým, není šance proti tak vyspělým celkům, se kterými se letos budeme potkávat, uhrát dobrý výsledek.
Musíme dát hlavy na horu a v sobotu potrápit Viktorku Žižkov !

sestava : Janda – Matoušek (76. Matýsek), Miča, Přída, Blacha (46. Koželuh), Vondruška, Veselý, Ryšavý (76. Havránek), Pěchouček (62. Feierfeil), Prokop, Dupal (62. Hložek).

branky a asistence :
1:1 Prokop (Ryšavý)
5:2 Veselý (Miča)
10:3 Hložek

ČESKÁ DIVIZE DOROSTU U19, 22.8.2021
Admira Praha – TJ Praga 6:1 (3:1)

Ve třetím soutěžním zápase jsme bohužel byli větší část zápasu o krok za domácím týmem.
Na rychlou branku domácího Kubína z 1. minuty jsme dokázali po čtvrt hodině odpovědět nádhernou trefou Prokopa. Bohužel nerozhodný stav vydržel jen do 25. minuty, kdy se trefil Doubravský. V první půli jsme odehráli vyrovnanou partii, ale stejně jako v loňském zápase s tímto soupeřem jsme kupili velké množství ztrát a nevynucených chyb. Do šaten jsme tak nakonec šli s dvougólovým mankem.
Naši vůli po obratu utnul opět nepovedený vstup a hned po dvou minutách druhé půle jsme inkasovali počtvrté.
Škoda jen naší sterility v útočné fázi. Domácí sice zvítězili zcela zaslouženě, bohužel pětibrankový rozdíl je vzhledem k vývoji zápasu pro nás velmi krutý.

sestava : Janda – Matoušek (46. Koželuh), Veselý, Miča, Blacha, Přída, Vondruška, Prokop (86. Špaček), Pěchouček (73. Matýsek), Ryšavý (73. Feierfeil), Dupal (60. Hložek).

branka :
1:1 Prokop

ČESKÁ DIVIZE DOROSTU U19, 14.8.2021
TJ Praga – FK Náchod 1:4 (1:2)

Obrovská škoda dnešního zápasu.
Bohužel. Bohužel. Bohužel.
V prvním poločase jsme měli čtyři obrovské šance, jenže využili jsme jen jedinou. Do vedení jsme šli již ve třetí minutě. Vondruškovu uličku si velmi šikovně pustil do běhu Prokop, jeho střelu hostující gólman Kubeš ještě vyrazil, ale na dorážku Pěchoučka byl již krátký. Do další obrovské šance se po krásné přihrávce Veselého dostal Přída, bohužel těsně minul.
Ve 13. minutě šel Prokop sám na bránu. Kubeš mimo vápno zasáhl míč rukou, bohužel inkasoval pouze žlutou kartu. Následný přímý kop Veselého hostující zeď srazila na roh.
Náš skvělý úvod plný velkých šancí jsme završili nevyužitou maxišancí. Prokop si z pravé strany seběhl do vápna, minul obranu hostí, položil si hostujícího brankáře, bohužel ten mu ve skórování zabránil skvělým zákrokem. Šance však pokračovala Prokopovou dorážkou a ještě Ryšavého zakončením, obě naše střely hostující obránci ale vyrazili z brankové čáry.
I hosté měli dvě tutovky, ale obě zlikvidoval skvěle chytající Pohl. Bohužel ani on již nestačil ve 30. minutě na střelu Gunára a o deset minut později dostal Náchod do vedení Váňa.

Do druhé půle jsme bohužel nevstoupil tak, jak jsme si představovali.

I přes velkou snahu a bojovnost našeho týmu, se ve druhé části zápasu střelecky prosadili pouze hosté. V 57. minutě přidal Váňa svůj druhý gól a brankový účet zápasu uzavřel v 76. minutě Knap. Zbraně jsme rozhodně nesložili, ale další tlak na hostující bránu byl již nad naše síly.
I přes prohru velké díky za to, co dnes kluci na hřišti předvedli. Nenechali soupeři ani píď trávníku zadarmo. Za snahu, nadšení a bojovnsot zaslouží naše okleštěná sestava obrovské absolutorium.

sestava : Pohl – Feierfeil, Veselý, Miča, Hložek (55. Blacha), Matoušek, Vondruška, Přída (84. Špaček), Ryšavý, Pěchouček, Prokop.

branka a asistence :
1:0 Pěchouček (Prokop, Vondruška)

ČESKÁ DIVIZE DOROSTU U19, 11.8.2021
TJ Praga – SK Sparta Kolín 2:4 (0:1)

V úvodním zápase mistrovské sezóny jsme podlehli Spartě Kolín 2:4. Hosté byli lepším a fotbalovějším týmem a jednobrankové manko po prvním poločasu bylo pro nás velmi milosrdné. Jediný gól první půle vstřelil ve 24. minutě hostující Němec.
I přes druhý zásah týmu Kolína ze 47. minuty, kdy skóroval Pluhař, jsme byli po změně stran našemu velmi silnému soupeři důstojnějším protivníkem. Hlavně pak díky naší enormní bojovnosti a entusiasmu celého týmu, jsme až do samotného závěru bojovali o bodový zisk. V 52. minutě totiž snížil na 1:2 kapitán Prokop a v tu chvíli jsme vycítili svoji šanci. Míč byl častěji na našich kopačkách, než tomu bylo do této chvíle . Bohužel okénko v naší obraně znamenalo v 66. minutě po trefě Jahody opět dvoubrankový náskok hostí. Čtvrt hodinku před koncem však využil zaváhání soupeřova brankáře Prokop a svoji druhou trefou nás dostal opět do hry. Naše velká snaha o srovnání stavu však v tuto chvíli narážela na nepřesnosti na našich kopačkách. Kluci bojovali, ale žádnou další loženku nám výborně bránící soupeř již bohužel nedovolil. Razítko na tři body pro Kolín tak dal tři minuty před koncem Žilka.
Je možné, že body v této sezóně příliš sbírat nebudeme, ale pokud všichni naši hráči budou do každého zápasu nastupovat s nasazením a vervou jako v této soutěžní premiéře, můžeme být na ně hrdí a do určité míry i spokojení. Samozřejmě, že ke zlepšení je před námi stále mnoho a mnoho dalších věcí, na kterých musíme a budeme pracovat.
Na sobotu 14.8. zveme všechny na náš další domácí zápas. Od 13:00 hod. přivítáme opět doma celek FK Náchod.

sestava : Pohl – Matoušek (82. Špaček), Veselý, Miča, Feierfeil (62. Matýsek), Přída, Vondruška, Prokop, Ryšavý, Pěchouček (57. Koželuh), Hložek (62. Blacha).

branky a asistence :
1:2 Prokop (Ryšavý, Vondruška)
2:2 Prokop

FC Háje JM – TJ Praga      5:1      (branka : Pašava)

Viktoria Žižkov  – TJ Praga   5:0

Meteor Praha  – TJ Praga   5:0     (branka : Ryšavý)

FC Přední Kopanina – TJ Praga  3:1     (branka : Dupal)

TJ Praga – Meteor Praha   1:8    (branka : Vondruška)

TJ Praga – Sokol Hostouň   8:4   (branky :  Ryšavý 5, Dupal 2, Hložek)

Baník Švermov – TJ Praga   2:2 (branky : J.Kříž, Veselý)

Slavoj Vyšehrad – TJ Praga   4:2  (branky : Pěchouček, Dupal)

Komentáře k utkáním (2020/21)

Český Lev Beroun – TJ Praga 5:2 (4:0); ČFL – U19, 8.kolo

Bohužel těžko se hodnotí naše utkání v Berouně. Po půl hodině hry jsme prohrávali o čtyři branky a přesto náš herní projev nebyl vůbec špatný. Na míči jsme byli lepší a udávali jsme tón hry. Domácí nám dali bohužel obrovskou lekci z efektivity. Pokud jsme měli v prvním poločase někde nedostatky, pak to bylo hlavně v okolí našeho vápna a to nás dnes srazilo do kolen. Směrem dopředu jsme předváděli velmi dobrý fotbal, ale na umělecký dojem se prostě v tomto sportu nehraje. A když k tomu přidáme čtyři tutovky, které postupně neproměnili Pašava, Bechný, Vondruška a Denemark, byl bohužel stav po první části hry takový, jaký byl.

Hned po třech minutách druhé půle přidali domácí po našem nedůrazu ve vlastním vápně pátý zásah a bylo výsledkově hotovo. Naštěstí jsme nehodili flintu do žita a i dál jsme byli tím aktivnějším týmem. Cestu do domácí sítě si našly ale pouze střely Veselého a Denemarka, a tak odjížídme ze stadionu Na Ostrově s tříbrankovou prohrou.

Opravdu obrovská škoda výsledku, protože v poli jsme byli lepším týmem.

sestava : Benda – Špaček (60. Žákovský), Veselý, Pašava, Ryšavý (85. Hoang), Přída (85. Gumenyuk), Vondruška, Prokop, Bechný (60. Valenta), Koželuh (66. Plaček), Denemark.

 • 5:1 Veselý (Prokop)
 • 5:2 Denemark (Prokop)

TJ Praga – TJ Svitavy  0:0 – 10:11 na penalty; ČFL – U19 , 7.kolo

S celkem z první poloviny tabulky jsme hráli první poločas vyrovnanou partii. Největší šanci hostujícího týmu zastavilo naštěstí břevno naší brány. Za nás hrozili střelecky Veselý a Denemark. Tři nadějné úniky Bechného bohužel zůstaly bez zakončení.

Od úvodu druhé půle jsme byli překvapivě aktivnější my a více se hrálo na polovině Svitav. Nicméně opět při nás stálo jednou štěstí, když přelobovaného Bendu opět zachránilo břevno.

Pro obranu hostí byl naším nejnebezpečnějším hráčem Denemark. Velkou šanci ke skórování měl  po čtvrt hodině druhé půle Koželuh. Bohužel trefit mezi tři tyče se nám nepodařilo.

V 75. minutě viděl hostující Tůma po druhé žluté kartě červenou a hosté šli patnáct minut před koncem do deseti. Střelecky jsme začali být aktivní, ale střely Ryšavého, Přídy ani volej Vondrušky brankáře Svitav neohrozily. Naši největší šanci jsme měli osm minut před koncem.

Po rohu Vondrušky se míč dostal na hranici vápna k Přídovi. Po jeho střele vznikl ve vápně Svitav závar, který zakončoval z malého vápna Bechný, bohužel ani tato naše šance branku nepřinesla.

V 88. minutě jsme se ještě strachovali my. Po Špačkově faulu se zahrávali hosté „zkrácený roh“, ale centr do domácího vápna naše obrana odvrátila.

Na řadu tak přišly již podruhé penalty, které musely rozhodnout o majiteli bodu navíc.

Maratónská série penalt byla nakonec ukončena až po třináctých pokusech na obou stranách.

Hosté byli o jednu trefu úspěšnější a bod navíc si vezou do Svitav oni.

My můžeme po penaltách  tisíckát bědovat nad „rozlitým mlékem“, ale vzhledem k průběhu závěru zápasu  jsme měli o našem plném bodovém zisku rozhodnout v základní hrací době.

Kluci opět předvedli, že mohou i s nejlepšími celky ČFL hrát vyrovnané partie. Pochvala pro celý tým, zvláště pak za druhý poločas, kdy jsme byli o něco lepším týmem.

sestava : Benda – Špaček, Veselý, Pašava, Koželuh (64. Valenta), Přída, Vondruška, Prokop, Ryšavý, Denemark (80. A.Kříž).

FK Čáslav – TJ Praga 5:1 (3:0); ČFL – U19, 6.kolo

V Čáslavi, za neustálého deště jsme prohrávali již od 4. minuty.

Zaváhali jsme postupně na levé straně obrany i v pokutovém území a bylo vymalováno. Domácí byli po celý první poločas lepší. Na naší straně bylo kombinačních akcí jako šafránu, naopak v rozehrávce jsme kupili chybu za chybou. Bojovnost byla jedinou věcí, ve které jsme s Čáslaví dokázali držet krok. Jedinou naši šanci první půle měl Denemark, když se probil přes dvojici domácích obránců, bohužel v zakončení mu již chyběli síly. Klíčová pasáž zápasu přišla v poslední pětiminutovce první půle, ve které jsme dvakrát inkasovali. Nekoncentrovanost a nedůslednost při našich obranných povinnostech nás srazila do kolen.

Do druhé půle jsme šli s vůli ještě utkání zdramatizovat. V úvodu druhé půle jsme se dostali před vápno domácích rozhodně častěji, než za celou první půli, ale v 57. minutě jsme opět školácky propadli při návratu do obrany a náskok Čáslavi byl již čtyřbrankový. Za dvě minuty jsme ale přeci jen vykřesali jiskřičku naděje. Po faulu na Veselého jsme zahrávali přímý kop. Vondruškův centr domácí brankář podcenil a důsledný Denemark hlavou snížil na 4:1. I ve zbývající části zápasu měli domácí zápas pod kontrolu. My jsme se nedokázali vyrovnat s neskutečnou mizérií při naší práci s balónem. Zvláště pak některým hráčům míč na čáslavské umělce doslova překážel. Čtvrt hodiny před koncem domácí přidali ještě pátou trefu. My jsme si sice také vypracovali jednu loženku, když po pravé straně utekl Bechný, ale jeho nabídku bohužel Valenta nedokázal přetavit v gól.

Nelze říct, že by v utkání bylo z naší strany všechno špatně, ale kvalitnímu domácímu celku jsme jeho cestu za třemi body značně usnadnili.

Závěrem a k zamyšlení : před šesti týdny jsme se všichni těšili na vstup do této soutěže. Do třetí nejvyšší ligy v Česku. U některých hráčů bohužel počáteční euforii vystřídala lajdáckost, nepřipravenost a určitě ne takový zájem, jaký si tato soutěž vyžaduje. Po šesti kolech je asi už jasné, že nebudeme soupeře drtit naší kombinační hrou a válcovat je před jejich vápnem. Valná část hráčů soupeře je na tom fotbalově lépe, než my. Samozřejmě není to pravidlo, ale hráče, kteří dokážou fotbalově přehrát naše soupeře, lze spočítat na prstech jedné ruky. Jako nováček soutěže a tým, který z 95% staví pouze na vlastních odchovancích musíme tedy zápasy přetahovat na naši stranu jinými atributy. Bohužel pokud budeme k zápasům a hlavně k přípravě na ně přistupovat tak, jako někteří naši hráči před utkáním v Čáslavi, je to začátek konce našeho (zatím celkem slušného) působení v ČFL staršího dorostu.

sestava : Miča – Špaček, Pašava (71. Hoang), Špaček, Koželuh, Přída, Vondruška, Veselý (77. Gumenyuk), Ryšavý (64. Bechný), Prokop (46. Valenta), Denemark.

 • 4:1 Denemark (Vondruška)

TJ Praga – RMSK Cidlina Nový Bydžov 1:1 (0:0) – 6:7 na penalty; ČFL – U19, 5.kolo

Jako noc a den připomínal náš zápas s Novým Bydžovem naše předchozí vystoupení na hřišti Bohemians.

Od prvních minut se hrálo bojovné a vyrovnané utkání. Hosté dokazovali, proč během prvních čtyř kol neztratili ani bod. Naši kluci si ale s nimi po celých 90 minut v ničem nezadali.

První poločas se hrál nahoru, dolů, ale bez výraznějších šancí na obou stranách.

Ihned po změně stran si ale naběhl Prokop na krásný pas Veselého a vedli jsme nad favoritem 1:0. Bohužel z vedení jsme se radovali pouhé tři minuty. V 52. minutě nás hosté rozebrali na naší levé straně a Hruška vyrovnal. V 60. minutě jsme byli velmi blízko možnosti si vzít vedení zpět. Veselý opět poslal dlouhý, přesný míč za obranu soupeře, bohužel tentokrát Prokop mezi tři tyče nezamířil.

Poslední čtvrt hodinu nás hosté dostali pod tlak a někdy i se štěstím jsme odvraceli jejich nebezpečné akce. Dvě tutovky musel likvidovat opět výtečný Miča v naší bráně. I my jsme ale v závěru zápasu vylezli z ulity a zahrozili. Po rohu Vondrušky prodlužoval míč hlavou Benda, ten se dostal k zcela volnému Pašavovi, bohužel ke škodě všech domácích fandů, ten mířil pouze do brankáře Vorlíčka.

V poslední minutě vhazoval aut Koželuh, míč se dostal k Denemarkovi, který se chytře uvolnil a jeho nebezpečný centr nebezpečně olízl hostující břevno. Poslední šanci zápasu měli však hosté. V nastaveném čase jsme třikrát po sobě zaváhali v obraně a kopal se proti nám přímý volný kop. Centrovaný míč naštěstí ve vápně žádného hráče Cidliny nenašel a bylo dobojováno. Pískal se konec a na světě byla nejen první bodová ztráta hostů z Nového Bydžova, ale i náš první penaltový rozstřel o jeden bod navíc.

Začínali jsme my a Pašava se nemýlil. Hosté vzápětí srovnali. Náš druhý pokus Veselého bohužel vytáhl Vorlíček na tyč. Nicméně famózní Miča také střelu soupeře zneškodnil a po dvou pokusech bylo stále 1:1. Náš třetí exekutor Plaček se nemýlil a vedli jsme. Hosté se však také nemýlili a po třech penaltách na každé straně bylo 2:2. Ve čtvrté i páté sérii ani jeden tým nezaváhal. Na straně Pragovky s přehledem proměnili Denemark a Benda. Po pěti pokusech byl stav nerozhodný a muselo se pokračovat. Hned šestá série byla infarktová. Přída bohužel netrefil mezi tři tyče, ale mečbol hostům zlikvidoval druhou chycenou penaltou Miča. V sedmé sérii se trefil Špaček, ale hosté znova srovnali. Do vedení 6:5 jsme šli po penaltě Vondrušky, bohužel hosté i v osmé sérii dokázali proměnit. Devátá řada byla poslední. Adam Kříž bohužel netrefil branku a hosté se nemýlili. Bod navíc bral sice Nový Bydžov, ale všichni naši kluci zaslouží za výkon velké absolutorium. Pro diváky bylo na Pragovce k vidění velmi atraktivní utkání, ve kterém si náš nováček soutěže po třech hladových kolech připsal další cenný bod do tabulky.

sestava : Miča – Špaček, Veselý, Benda, Koželuh, Přída, Valenta (58. Vondruška), Prokop (73. A.Kříž), Pašava, Denemark, Ryšavý (85. Plaček).

 • 1:0 Prokop (Veselý)

Bohemians Praha – TJ Praga 11:1 (4:0); ČFL – U19, 4. kolo

Na vedoucí celek tabulky jsme dnes nestačili. Bohužel po celý zápas to byla hra kočky s myší. Ale i přes to jsme pětadvacet minut drželi nadějný bezbrankový stav. Potom ale Bohemka rozjela za pomoci našich chyb velký brankostroj. Do poločasu jsme inkasovali čtyřikrát. Po změně stran se obraz hry příliš nezměnil. Tempo sice již nebylo takové, jako v první půli, ale i tak jsme stačili za druhý poločas ještě sedmkrát inkasovat. Náš čestný úspěch zaznamenal Lukáš Valenta.

sestava : Miča – Špaček (46. Žákovský, 72. Feierfeil), Benda, Pašava, Bechný, Koželuh, Vondruška (57. Přída), Veselý (57. Valenta), Ryšavý, Prokop, Denemark (64. Plaček).

 • 9:1 Valenta (Prokop)

TJ Praga – Viktoria Žižkov 2:6 (2:2); ČFL – U19, 3.kolo

Naše druhé domácí vystoupení bohužel nedopadlo výsledkově dobře. Hosté byli od začátku aktivnější a dvakrát potrestali naši nedůraznou hru.

Stejně jako minulý týden na Admiře patřila ale druhá část první půle nám. Nejprve po rohu Vondrušky hlavičkoval Benda a snížil na rozdíl jednoho gólu. Zanedlouho pak po pěkné kombinaci a přihrávce Bechného vyrovnával Hromas. A nemuselo zůstat jen u toho. Bohužel šanci Ryšavého zastavilo ofsajdové postavení.

Do druhé půle vstoupila sice aktivněji Viktorka, ale paradoxně jsme velké šance měli my. Postupně se bohužel neprosadili Ryšavý, Prokop a ani ze sólového úniku Bechný. Bohužel platilo nedáš, dostaneš a během dvou minut jsme najednou prohrávali o dvě branky. Ani za stavu 2:4 jsme nesložili zbraně a do slibné příležitosti se dostal Valenta, bohužel střelecký prach jsme již pro dnešek vyčerpali. V závěru zápasu jsme pak ještě dvakrát inkasovali. Hosté vyhráli zaslouženě, byli lepší v osobních soubojích a hlavně v proměňování příležitostí. Prohra o čtyři branky je však vzhledem k vývoji utkání příliš krutá.

sestava : Miča – Bechný, Benda, Veselý (70. Valenta), Špaček (70. Přída), Pašava, Vondruška (78.Plaček), Hromas, Ryšavý (78.Pěchouček), Prokop, Denemark (34.Koželuh) .

 • 1:2 Benda (Vondruška)
 • 2:2 Hromas (Bechný)

Admira Praha – TJ Praga 4:2 (1:2); ČFL – U19, 2.kolo

Úvod utkání nám vůbec nevyšel a již ve 2. minutě poslal domácí do vedení Strýček. Oproti prvnímu zápasu s Náchodem bylo na našich kopačkách mnohem více nepřesnosti a po jedné z nich musel Miča opět vyseknout famózní zákrok, jinak by naše manko bylo dvougólové. Postupně jsme se ale z úvodního šoku oklepávali a míč byl čím dál, tím více na našich kopačkách. Naši první velkou šanci sice nevyužil Denemark, ale závěr poločasu byl naprosto v naší režii. Ve 38. minutě zahrával Vondruška přímý kop, který si na zadní tyči našel Benda a po jeho hlavičce bylo srovnáno. Vzápětí si další Vondruškův centr našel ve vápně Erik Veselý, ale jeho hlavička mířila těsně vedle. Ve 42. minutě jsme šli zaslouženě do vedení. Na Prokopův roh si naběhl Denemark a opět hlavou překonal brankáře Admiry Pospíšila. V poslední minutě první půle jsme předvedli skvělou kombinaci po ose Ryšavý, Hromas, Prokop, bohužel ten pálil z bezprostřední blízkosti pouze do gólmana.

Škoda, že jsme nešli do šaten s výraznějším náskokem.

Druhá část hry totiž patřila domácímu celku. Opět jsme nezachytili úvod hry a zbytečně se dostali pod tlak. Ten využil nechytatelnou střelou v 52. minutě Marqvardsen. V následujících minutách měli domácí více míč pod kontrolu, nám bránila k vypracování si nějakých větších šancí opět zbytečná nepřesnost v kombinaci. Za zmínku ale stojí nebezpečná a pohotová střela Hromase z 80.minuty, bohužel mezi tři tyče se nevešla. Admiře k naší škodě vyšlo střídání. Tři minuty před koncem přesprintovali domácí naši obranu a náhradník Adam Veselý rozhodl o osudu utkání. V závěru jsme se snažili ještě hrou vabank o vyrovnání, bohužel ani Přída, ani hlavičkující Erik Veselý se nedostali při zakončení do pozice, která by znamenala ohrožení domácí svatyně. Konečnou podobu výsledku dal v poslední vteřině z brejku opět domácí Strejček.

K průběhu zápasu asi krutý výsledek. Admira byla sice druhý poločas fotbalovější, ale remíza a následně penalty by byly asi spravedlivějším vyjádřením poměru sil na hřišti.

Na body jsme tentokrát bohužel nedosáhli, ale opět jsme ukázali, že se můžeme měřit s celky, které pravidelně hrají tuto vyšší soutěž. Za bojovnost a nasazení pochvala všem.

sestava : Miča – Bechný, Veselý, Benda, Špaček, Pašava, Vondruška (68. Přída, 88. Pěchouček), Hromas, Prokop (68. Koželuh, 86. Plaček), Ryšavý (88. Valenta), Denemark .

 • 1:1 Benda (Vondruška)
 • 1:2 Denemark (Prokop)

TJ Praga – FK Náchod 4:3 (2:2); ČFL – U19, 1.kolo

Největší překvapení 1. kola ČFL se zrodilo v pražských Vysočanech. Náš nováček soutěže dokonale zaskočil favorita a po skvělém výkonu zůstaly všechny tři body doma.

Bez nervozity a s enormním nasazením rozehráli naši kluci souboj s loňským lídrem soutěže. Odměnou nám byl již v sedmé minutě vedoucí gól. Na přihrávku Ryšavého si naběhl Denemark a nedal gólmanovi Kubešovi šanci : 1:0.

Náchod si v prvních minutách zápasu absolutně nedokázal poradit s naší precizně fungující pohyblivou obrannou fází.

Bohužel mezi 27.-31. minutou jsme si vybrali dvě slabší chvilky, které hosté nemilosrdně potrestali. Nejprve po zbytečném faulu před naším vápnem zahráli nechytatelný přímý volný kop a bylo vyrovnáno. Po čtyřech minutách jsme pak již prohrávali. Po našem přímém kopu jsme ani nadvakrát nedokázali udržet míč na našich kopačkách a z rychlého brejku nás hosté potrestali podruhé.

Naštěstí naši borci v žádném případě nesložili zbraně. Pokračovali v nadšeném, bojovném výkonu a ve 37. minutě bylo srovnáno. Na půlce hřiště vybojoval Vondruška míč, který se dostal k Hromasovi. Ten poslal do sóla Denemarka a náš forvard hokejovým blafákem donutil hostujícího gólmana podruhé lovit míč ze sítě.

Do poločasu nás pak ještě podržel skvělý chytající Miča, když zneškodnil tisíciprocentní loženku útočníkovi hostí.

V poslední akci prvního poločasu ještě nebezpečně hlavičkoval Benda, ale skóre se již do přestávky neměnilo.

Po změně stran jsme předvedli ještě lepší představení,než v první části zápasu. Hostujícímu celku sice patřila první pětiminutovka druhé půle, ale pak jsme překvapivě začali udávat tón zápasu my.

Výsledkem byla série tří po sobě jdoucích rohových kopů, z nichž jsme pokaždé ohrozili hostující branku. Naši aktivitu pak mohl ve vedoucí gól přetavit Veselý, ale sám před bránou pálil do brankáře.

I hosté ale mohli jít do vedení. Po rohovém kopu vznikla v našem vápně klasická trma, vrma a Pašava, Špaček, Benda a Veselý postupně zablokovali čtyři střelecké pokusy Náchoda během několika vteřin. Štěstí při nás stálo i při dalším rohu náchodských, kdy z brankové čáry vykopával Vondruška. Ale odvážnému štěstí přeje. Ten samý hráč ale patnáct minut před koncem poslal do brejku Prokopa a ten naprosto chladnokrevně a s přehledem dostal Pragovku do vedení 3:2. Místo očekávaného náporu hostí jsme ale aktivní hrou a za podpory skvělého publika drželi soupeře stále na distanc.

Nicméně utkání vstupovalo do infarktového závěru. V 87. minutě se odražený míč dostal ke střídajícímu Přídovi a nejmladší hráč na hřišti nechytatelně zavěsil: 4:2. V tu chvíli se snad nenašel na Pragovce nikdo, kdo by už nevěřil v senzační tři body. Bohužel za minutu jsme na útočné polovině školácky ztratili míč a kapitán hostí Světlík dal Náchodu ještě naději: 4:3. Ale naše perfektní hra směrem dozadu nedovolila hostům vytvořit si žádnou nebezpečnou příležitost. Tu jsme jim paradoxně vytvořili v 92. minutě vlastní nedisciplinovaností. Po sérii sporných zákroků neudržel Veselý jazyk na uzdě a pískal se nepřímý kop z hranice velkého vápna. Žlutou kartu omylem vyfasoval Pašava a celá Pragovka se modlila, aby poslední velká šance Náchoda neskončila pohromou. Naše obrana poslední pokus hostí však obětavě zablokovala a mohlo se slavit.

Senzace byla na světě. Tři body v duelu s jedním z favoritů celé sotěže jsou na úvod skvělou pozvánkou pro diváky na naše další utkání.

Absolutorium za svůj výkon zaslouží všichni naši hráči. V brance vynikající čaroděj Miča. Celá obrana dirigovaná skvělým duem Veselý, Benda. Na jednom kraji obrany pak bojovník Špaček, na druhém kraji stejně tak obětavý Koželuh a po něm i výborný Bechný. Snad maratón naběhala naše střední záloha Pašava, Hromas, Vondruška. Nemluvě o křídlech Ryšavý a Prokop, kteří celý zápas byli u všeho nejen vpředu, ale i vzadu! Na závěr pak samozřejmě střelec Denemark, který jako správný útočník nejen že důležité góly dal, ale v těžkých okamžicích vypomáhal i při naší defenzivní práci. A pak ještě žolík Přída, který přišel, viděl, rozhodnul.

Ještě dvě velká poděkování: první naší střídačce, která sice nezasáhla do hry,ale žila po celých devadesát minut s týmem na hřišti jako jeden muž (Gumenyuk, Valenta, Plaček, Pěchouček). No a nakonec velký dík domácímu publiku, které vytvořilo klukům skvělou atmosféru. Tentokrát to byl opravdu náš dvanáctý hráč.

Díky všem!

sestava : Miča – Špaček, Veselý, Benda, Koželuh (65.Bechný), Pašava, Vondruška, Hromas, Ryšavý (83.Přída), Prokop, Denemark.

 • 1:0 Denemark (Ryšavý)
 • 2:2 Denemark (Hromas,Vondruška)
 • 3:2 Prokop (Vondruška, Denemark)
 • 4:2 Přída

TJ Praga – Baník Švermov  0:2 (0:0) 

Mírná herní převaha nám nebyla bohužel nic platná a tak v závěrečné pětiminutovce nás hosté dvakrát brankově potrestali.

TJ Praga – Meteor Praha U17  3:2 (2:0)

Prvoligový soupeř byl po celý zápas lepší.Nás  zdobila bojovnost . Jazýčkem na váhách byla pak produktivita  Jardy Denemarka,který vstřelil hattrick,když využil přihrávky Prokopa,Vondrušky a Valenty ke třem krásným brankám.

Sokol Hostouň – TJ Praga 5:2 (4:2)

Ve středu hřiště to bylo vyrovnané utkání.Účastník středočeského krajského přeboru byl však v obou vápnech  důslednější a zaslouženě zvítězil.Naše branky vstřelil Denemark a Ryšavý.

Baník Švermov – TJ Praga 2:1 (1:1)

Do vedení nás ve 2.minutě poslal Hromas a celý úvod utkání byl v naší režii. V závěru první půle domácí zabrali a zaslouženě vyrovnali. Ve druhém poločase jsme nakupili velké množství chyb,v útoku jsme byli nemohoucní a tak se Švermovem bohužel opět prohra.

 

Bulletin