Ráno nad Prahou bylo v pátek 17. května chvilku slunečné, chvilku deštivé, ale to neubíralo na nadšení, s jakým se v brzkých ranních hodinách autobus plný nadějných mladých sportovců vydal směrem na jih, do srdce Rakouska, kde na ně čekal víkend plný fotbalu, zábavy a nových zážitků na turnaji Mozart Trophy 2024.

Hráče mladší a starší přípravky (ročníky narozené 2014 a 2015) v doprovodu svých trenérů, pod vedením Tomáše Kočího, čekal po příjezdu do Salzburku letní sluncem zalitý víkend na turnaji se zastoupením 67 týmů z Rakouska, Německa, Česka, Švýcarska, Francie a Polska. Turnaj určený všem mládežnickým kategoriím díky bohatému zastoupení sliboval skvělou atmosféru a bojovné výkony jednotlivých mužstev.

Prvním z vrcholů turnaje byl slavnostní nástup všech týmů ze zúčastněných zemí. Týmy, oděné ve svých klubových barvách a s vlajkami, vytvořily na hřišti působivý obraz sounáležitosti, odhodlání a chuti reprezentovat své kluby a země. Tento moment mladým hráčům zdůraznil, že fotbal může být platformou pro propagaci pozitivních hodnot a vzájemného respektu.

Po slavnostním zahájení následoval start prvních zápasů. V průběhu odpoledne se odehrály všechny zápasy ve skupinách pod dohledem profesionálních rozhodčí. Hráči obou přípravek svedli několik více i méně vyrovnaných zápasů včetně těch vítězných s především rakouskými, německými a českými týmy. Druhý den turnaj pokračoval finálovými zápasy o konečné pořadí v tabulce, kde si naši mladí fotbalisté mohli ještě zahrát o všechno. Ačkoliv turnaj byl o vítězství, důležitější bylo přátelství, sportovní duch a zkušenosti získané během těchto dvou dnů. O konečné umístění bojovali Pragováci za hlasité podpory fanoušků, kteří neváhali vážit dlouhou cestu za svým týmem.

Na stupně vítězů to tentokrát ještě nevyšlo, rozhodně ale výprava SK Praga může být na své výkony pyšná, získané zkušenosti pro kluky a holky jsou k nezaplacení. Největší odměnou pro všechny mladé sportovce byla získaná medaile jako odměna za předvedené výkony.

Víkendový program nebyl jen o fotbale, zbyl čas i na regeneraci, relax a také zábavu. Díky trenérskému týmu se podařilo domluvit atraktivní doplňkový program pro celou výpravu. V pátek před zahájením celého turnaje tým společně navštívil fotbalový stadion Red Bull Arena, který v roce 2008 hostil i Mistrovství Evropy a je domácím stánkem klubu FC Red Bull Salzburg. Další zastávkou po programu prvního dne turnaje byl slavný Red Bull Hangar-7, kde mohla celá výprava obdivovat letadla, formule a další techniku spojenou s touto známou značkou. Doporučujeme k návštěvě všem, kteří kolem salzburského letiště po dálnici projíždějí.

Účast na turnaji Mozart Trophy 2024 se neobejde bez podpory rodičů mladých hráčů, kterým patří velké díky, a také partnerů. Poděkování za zprostředkování zážitků, na které nikdo z hráčů určitě nezapomene, patří Praze 9 za poskytnutí prostředků na kompletní zajištění dopravy, pochopitelně klubu SK Praga Vysočany za materiální a finanční podporu, stejně tak partnerům přípravky, kterými jsou Impromat Engineering GmbH zabývající se vývojem a plánováním v automotive průmyslu a společnosti Heso s.r.o., která se věnuje kovovýrobě a hotelovým službám.

Trenéři přípravek SK Praga otevřeně vyzývají všechny nadšené kluky a holky, ročníků 2014 a 2015, kteří chtějí pravidelně sportovat a zlepšovat se ve fotbale, aby se přidali k našemu týmu. Více informací Vám podají trenéři T. Kočí (kocus.tom@seznam.cz) pro ročník 2015 a O. Brückner (otaktarbruckner@email.cz) pro ročník 2014.

Už nyní se těšíme na další ročník, kde se můžeme opět všichni setkat a společně si zasoutěžit.