Sezóna 2021/2022 - Hodnocení a komentáře k utkáním - Starší přípravka U11

Pragovácký koncert na dnešním turnaji v Uhříněvsi předvedlo 8 našich /vašich kluků. 4 mužstva ročníku 2012, hrací čas = 2×15 minut. S Uhříněvsí jsme vyhráli 10:1, favorizovanou Admiru Praha jsme porazili 6::5 a Union Vršovice jsme rozstříleli 8:2.. Turnaj jsme přesvědčivě vyhráli, Stříleli: Plocek-7, Oraiqat-6, Ryšavý Ant.-3, Hnyk-4, Olehla-4. Vynikající výkon Péti Pokornýho v brance a Dana Plocka ve středu sestavy, Vynikající obranný val obou Ryšavých s Adamsem. Podotýkám, že mile mě svým výkonem překvapil Daniel Adams a střelbou ze střední vzdálenosti Toník Ryšavý. Výborný výkon a střelecká potence útočné trojky Oraiqat, Olehla a Hnyk. Takže jsme nejen protrhli smůlu z dosavadních utkání, ale ukázalo se, že náš tým je na tom v rámci mužstev ročníku 2012 dobře. Dosud jsme totiž hráli soutěž, kde mohli být hráči ročníků 2011 i 2012, přičemž soupeř proti nám stavěl až na výjimky hráče ročníku 2011. Bravo kluci. Máme na to. Děkuji nejen kluci Vám, děkuji i vám rodiče za obětavost, pocit odpovědnosti a za dochvilnost.

28. 11. 2021 - U11B - Turnaj Uhřiněves

28. 11. 2021 – U11B – Turnaj Uhřiněves

Sezóna 2020/2021 - Hodnocení a komentáře k utkáním - Mladší přípravka U9​

Na závěr letošní sezóny byl uspořádán poslední trénink s rodiči aneb kluci vs rodiče. Na trénink dorazila 14ti členná sestava kluků a jejich rodičů. Hrálo se na dvě hřiště. Kvalita obou zápasů byla na vysoké úrovni. Hrálo se nahoru dolů. Všichni, kdo byli na hřišti, tam nechali vše, co v danou chvíli ze sebe mohli vydat. Obzvlášť kluci měli obrovskou motivaci rodiče porazit a zrodilo se tak i spousta krásných akcí. Zápasy skončily spravedlivými remízami. Po ukončení proběhlo vyhlášení nejlepších střelců sezóny a lehký proslov k sezóně následující.

Od příští sezóny budeme již vedeni jako Starší přípravka B (U10), tréninky budou třikrát týdně a to v pondělí, středu a pátek v časech 16,30 – 18,00 nebo 18,00 – 19,30). Pokud budeme hrát domácí mistrovské utkání, tak ta se budou odehrávat v pátek zpravidla na umělce na Podvinném mlýně od 17,00. Trénink tak tento den nebude. Mistrovská utkání se budou opět hrát jako dvojutkání.

Soupeři a prozatím předběžné termíny soutěží pro novou sezónu jsou již na webu pražského fotbalového svazu a přeneseny jsou i na naší internetovou stránku webu TJ Praga Praha. Termíny se ještě do konce července budou ustalovat podle toho, jak je jednotlivé týmy v systému zadají. Pravidla hry se tak pro příští sezónu změní. Hrát již budeme podle pravidel pro starší přípravky (U10), tedy v systému 5+1 a na větším hřišti. Všechna nová pravidla budou již procvičována na srpnovém soustředění v Nymburku. Pravidla starší přípravky U10 jsou uvedena též na naší internetové stránce webu TJ Praga Praha v sekci Informace.

Foto z posledního tréninku sezóny 2020/2021 jsou k vidění na rajčeti.

Na kluky se v příští sezóně těší Ryšavý, Košťál, Kos.

Tradičního domácího turnaje Praga Cup 2021 se na domácí trávě ve skupině starší přípravky 2012 zúčastnila 4 mužstva. Po jednom družstvu TJ Březiněves a Fotbalová akademie Praga, a dále dvě družstva domácích Praga. Družstvo A vedené koučem Ryšavý = Geršl, Jakoubek, Major, Novák, Olehla, Ryšavý, Steranka. Družstvo B vedené koučem Košťál = Filipi, Kos, Košťál, Plocek, Rett, Vondruška, Pokorný. Hrálo se systémem a podle pravidel starší přípravky, tedy 1+5, větší hřiště, atp. Byla velká absence registrovaných hráčů, takže pro střídání byl u obou družstev pouze jediný hráč. Obě naše družstva se svými soupeři ve skupině prohrála a vzájemné derby skončilo vítězstvím družstva B v poměru 2:1. Družstvo B v prvním svém zápase hrálo naplno, ale únava se brzo projevila a soupeř jej tak přehrál 6:0, po taktických pokynech pro druhé utkání družstvo nastoupilo proti Fotbalové akademii s jasným pokynem bránit od půlky a zbytečně se nevysilovat pressingem na polovině soupeře. “Béčko“ sice s akademií prohrálo 4:1, ale za předvedenou hru nám byl odměnou alespoň jeden vstřelený gól v síti soupeře, který vsítil Dan Plocek. Únava byla na hráčích opět znát, ale poučili se z prvního utkání a z druhého zápasu odešli se ctí. V závěrečném zápase o třetí místo, stačila „áčku“ remíza. Kluci z „béčka“ dostali jasný pokyn, nechte na hřišti úplně všechno. Po přímém kopu vsítilo áčko první gól zápasu a zdálo se, že se poveze na vítězné vlně. Zanedlouho se podařilo Míšovi Kosovi vyrovnat na 1:1 a v infarktovém závěru v poslední vteřině vsítil vítězný gól zápasu Myšák Košťál. Obě družstva tlačila a kluci předvedli parádní výkon a nechali na hřišti úplně vše. Praga Cup 2021 tedy vyhrálo mužstvo TJ Březiněves, na druhém místě se umístila FA Praha, třetí skončila Praga B a čtvrtá Praga A. Nejlepším hráčem družstva A byl vyhlášen Samuel Major a u družstva B Dan Plocek. Brankáře skupiny obdržel Petr Pokorný. U družstva A střílel góly pouze 1x Olehla, u družstva B stříleli po jednom gólu Plocek, Kos a Košťál. Mužstva i vyhodnocení nejlepší hráči získali poháry a drobné upomínkové dárky a pamlsky. Všichni hráči a trenéři měli zdarma na poukázky párek v rohlíku, limonádu a zmrzlinu. Bylo hezké slunečné počasí.

Trenéři: Ryšavý a Košťál.

Domluvené přátelské utkání bylo odehráno v termínu našeho plánovaného tréninku (středa) na naší umělce v síle jednoho družstva, ovšem systémem starší přípravky, tedy na hřišti 1+5, 4×17 minut, velikost hřiště 27×42 m a pravidla pro starší přípravky (auty pouze vhazováním rukama, malá domů do rukou brankáře nelze, apod). Soupeř přijel s 9 hráči, my jsme nominovali 11 hráčů. Ostatní z našich nenominovaných hráčů měli trénink zrušen (nebyl již prostor k tréninku, travnaté hřiště bylo uzavřeno). Naše družstvo bylo ve složení (v závorce vstřelené góly): Plocek (0), Oraiqat (4), Novák (6), Olehla (4), Geršl (1), Kos (0), Hnyk (1), Major (2), Ryšavý (0), Řehák (1), Košťál (0). Soupeře jsme předčili herně i střelecky, nicméně toto bylo poslední přátelské utkání před ukončením sezóny a k tomu systém starší přípravky. Pojmuli jsme to tedy již jako přípravu, spolu se srpnovým soustředěním, na novou sezónu. Ukázalo se, že větší hřiště našim hráčům vcelku vyhovuje. Byl vidět dostatek již kvalitních přihrávek a hra byla kolektivnější. Nepochybně se začal zúročovat trénink přihrávek a kolektivismu z nedávných tréninků, které byly k tomuto zaměřeny. V přihrávkách a kolektivismu se velmi dobře ukázal Sebík Oraiqat, který výrazně omezil svůj dřívější, trenéry kritizovaný, individualismus. Z tohoto těžili střelecky i spoluhráči (např. Novák). Hráči podali své standardní herní i střelecké výkony. Na postu středového halfcentra (centrforvarda) se osvědčil Oraiqat, Geršl i Plocek. Vhodné se ukázalo zařazení Hnyka a Kose do obrany a Majora do útoku (místo dřívějšího zařazování do obrany). I když je potřebné cvičit hráče na různé posty, ukazuje se u některých hráčů výrazná přednost při zařazení na konkrétní specifický post. Nadále zůstává potřeba zvyšování fyzické kondice a zpracování míče po přihrávce spoluhráče nebo po pasu přímo od brankáře. Konečné skóre utkání 19:4.

Trenéři: Ryšavý a Košťál

Tradičního každoročního turnaje Knoss Cup 2021 pro mladší přípravky ročníku 2012 a mladší, pořádaného Fotbalovým klubem Český lev Nestěmice (FK ČL Nestěmice), což je předměstí Ústí nad Labem, jsme se zúčastnili poprvé. Turnaj, původně plánovaný jako dvoudenní s počtem 34 účastníků, byl nakonec vzhledem k omezujícím opatřením zejména v ubytovacích a stravovacích možnostech realizován jako jednodenní. Zúčastnilo se 31 mužstev, které byly rozděleny do 6 skupin po 5-6 mužstvech, kde hrál každý s každým. První 2 mužstva ze skupiny = 12 mužstev postoupilo do dvou finálových skupin, kde se opět hrálo každý s každým o 1.-12. místo. 3. a 4. ve skupinách hráli obdobně o 13.-24. místo a 5.-6. ve skupinách hráli o 25.-31. místo. Každé mužstvo tak sehrálo 9-10 zápasů v sestavě a podle pravidel mladších přípravek, tedy 1+4 a 1×15 minut.

Turnaj byl velmi dobře organizačně zabezpečen, stánky s občerstvením v dostatečném množství, šatna vždy pro 2 družstva, hrálo se na trávě i na umělkách. Bylo slunečné a bezvětrné počasí, s nepříjemnou teplotou na slunci až 39 stupňů. V tomto to bylo pro hráče i trenéry značně vysilující a v závěru turnaje již „všichni mleli z posledního“. Příjemná byla též divácká atmosféra z řad rodičů a mnohdy i celých rodin účastnících se hráčů, odhadem 500 – 700 příznivců.

Přihlásili jsme se do tohoto turnaje jedním družstvem, zúčastnilo se od nás 10 nominovaných hráčů, doprovod a trenéři Ryšavý, Košťál a Kos. Pomoc hráčům a trenérům poskytovali i rodiče přítomných hráčů (mimo Kos a Košťál, kteří utkání našich hráčů řídili, ještě přítomný rodič od Novák, Oraiqat, Řehák, Olehla, Hnyk, Plocek). Naši hráči (v závorce střelci): Geršl (5), Oraiqat (12), Hnyk (4), Košťál (0), Plocek (0), Kos (4), Řehák (5), Olehla (5), Novák (5) a v brance po celou dobu spolehlivě chytající Steranka (0).

Po herní stránce nelze hráčům upřít bojovnost a snahu o co nejlepší výsledek. Máme-li však být upřímní, tak naši za svými standardními výkony ve většině z těch 10 utkání zaostali. Opět a výrazně se u hráčů projevila nedostatečná fyzička a mnohde i předčasná únava (není pochyb, že vesnická družstva jsou obecně podstatně lépe fyzicky vybavena, zejména oproti mužstvům z Prahy a velkých měst). Nedostatečná kolektivní hra a přihrávky musely být nahrazovány větším pohybem při bránění a tím docházelo k vyšší a brzké únavě i chybám. Určitě jsme měli navíc než skončit až ve třetí třetině účastníků turnaje. To mj. dokazuje i skutečnost, že jsme hned v prvním utkání skupiny zvítězili nad MFK Chrudim, kteří nakonec postoupili z naší skupiny jako druzí do finále a skončili v turnaji celkově na třetím místě. I přesto jsme získali krásný pohár, se kterým se všichni hráči vyfotografovali a též různé pamlsky, které si hráči rozdělili. Turnaj nám ukázal nejen naše přednosti a nedostatky, byl pro nás i zkušeností, zejména z hlediska zabezpečení hráčů, Dobře, že jsme si přivezli zásobu 12 x2 litry minerálky a další sadu dresů na převlečení, nicméně většina mužstev byla vybavena stanem (přístřeškem), chladničkou, skládacími stolky a sedačkami a hlavně 2 plastovými vědry na vodu k osvěžení.

V turnaji zvítězilo polské mužstvo z Wroclavy, druzí skončili Bohemians 1905 – Velvary (které koučoval bývalý ministr školství a tělovýchovy p. Dobeš) a třetí skončilo mužstvo MFK Chrudim.

Poděkovat je třeba nejen hráčům, ale i trenérům a rodičům za zabezpečení naší účasti na tomto prestižním mezinárodním turnaji (účast po 2 mužstvech z Polska a Německa).

Trenéři: Ryšavý a Košťál.

Domluvené přátelské utkání bylo odehráno ve dnech 14.6. a 15.6. vždy po jednom družstvu s tím, že 14.6. byla dle domluvy postavena silnější družstva a hrálo se u nás na Pragovce a dne 15.6., že budou postavena slabší družstva a ti, kteří nehráli 14.6., a hrát se bude u soupeře na Střížkově. Hrálo se v sestavách 1+5 a 4×15 minut, tedy dle pravidel již starší přípravky. Takže hráli 14.6. = Geršl, Hanuš (1), Kos, Košťál, Major, Olehla (2), Oraiqat (3), Plocek, Ryšavý Zd., Valášek, Pokorný a dne 15.6. hráli = Jakoubek, Jelínek, Major (2), Novák (4), Oraiqat (5) Plocek (4), Steranka, Vondruška, Filipi, Řehák (1), Rett (1). Jak ukazuje sestava v jednotlivých dnech, sestavy byly u nás dány v podstatě nikoli výkonností, ale možností účasti hráčů, aby si každý, kdo se mohl alespoň 1x v uvedených dnech zúčastnit, zahrál. 3 hráči = Oraiqat, Major a Plocek hráli v obou utkáních, neboť se v uvedených dnech nemohli někteří zúčastnit vůbec (zejména 15.6., kdy nebyl tréninkový den). Lze konstatovat, že všichni hráči podali standardní výkony v souladu se svojí výkonností, standardně se prosadili i střelci. Opakovaně nutno vyzdvihnout v brance Steranku, který ukázal, že jeho zařazení do branky je správné. Střelecky i herně se zlepšil Novák, příjemné bylo herní zlepšení a bojovnost u Jelínka. Standardně dobrý zejména střelecký výkon podali Oraiqat a Plocek. Úspěšně herně i střelecky se ukázala v útoku dvojice Novák (vpravo) s Oraiqatem (vlevo). Je též nepochybné, že naše mužstvo zařazením Steranky do branky a tím uvolnění Plocka do hry získalo. Rovněž se ukázalo, že pro systém starší přípravky 1+5 bude vhodné zařadit Plocka jako středového záložníka (vedle již dříve zařazovaného Míši Kosa). Výsledkem prvního utkání byla naše prohra 6:11 a ve druhém utkání na půdě soupeře jsme zvítězili 17:1. Celkové skóre tedy 23:12.

Trenéři: Ryšavý a Košťál

Turnaje Běchovický Sršeň 2021 pořádaného běchovickými sršni se zúčastnilo 20 družstev mladší přípravky 2012 a mladší. My jsme se přihlásili s jedním družstvem, zúčastnilo se od nás pouze 8 hráčů (v závorce = střelci), ostatní se omluvili. Hnyk (9), Košťál (2), Plocek (7), Kos (3), Major (2), Jakoubek (1), Řehák (0), Steranka (0). Účastnící se družstva byla rozdělena do 4 skupin po 5 družstvech. V naší skupině jsme skončili třetí se dvěma výhrami a dvěma prohrami (Praga – FK Klánovice = 3:6, Praga – SK Zeleneč „A“ = 5:6, Praga – FK Řeporyje Old Boys = 3:2, Praga – FA AZ červená = 4:1). První a druzí ze skupin hráli o 1-8 místo, zvítězila Zeleneč A, na druhém a 3 místě skončili naši soupeři z pražské skupiny mistrovské soutěže Dukla Jižní město A a Dukla Jižní město B. My jsme hráli s mužstvy, které skončili na třetích místech ve skupinách, tedy o 9-12 místo. Prohráli jsme s ČAFC Praha B = 2:4, remízovali jsme s Tatran Kamenný Přívoz = 4:4 a zvítězili jsme nad SK Zeleneč „B“ = 4:1. Skončili jsme tedy na 10. místě. Družstvo získalo symbolickou sošku Běchovického sršně s uvedením 10. místa na podstavci, každý hráč dostal účastnickou medaili, slevový poukaz na sportovní oblečení a řadu dobrot a pamlsků, které byly rozděleny na místě ze společné tašky získané družstvem.

Bylo hezké slunečné počasí, v závěru začalo kapat (déšť). Nutno uznat, že výborná byla organizace turnaje, včetně parkoviště a bohatého občerstvení (jídlo i pití) Příjemná byla též divácká atmosféra z řad rodičů a mnohdy i celých rodin účastnících se hráčů, odhadem 200 – 250 příznivců.

Z herního hlediska bylo velkým překvapením nejen pro nás trenéry, ale i pro naše všechny příznivce, vystoupení Nicolase Steranky v brance. Nastoupil do brány na druhé utkání ve skupině a po 1,5 měsíční omluvené nepřítomnosti na trénincích a utkáních předvedl spoustu úspěšných zákroků, dobré postavení v brance, reakce a výběhy proti soupeři. Zatím slabým výkopům a přihráním od brány u něj bude věnována individuální pozornost při trénincích a dalších utkáních. Dodatečně byl již nominován jako brankář na turnaj 19. 6. do Neštěmic (Ústí nad Labem). Opakovaně se střelecky prosadil Samuel Hnyk, který předvedl i výborný pohyb po hřišti. Stejně tak i Daniel Plocek. Zejména herní standard a pohyb po hřišti prokázal Míša Kos. Výrazné herní i střelecké zlepšení prokazuje v posledních zápasech Míša Košťál. Ostatní podali standardní a očekávané výkony.

Trenéři: Ryšavý a Košťál.  

Domluvené přátelské utkání bylo odehráno na travnatém hřišti v Běchovicích jako dvojzápas podle pravidel mladší přípravky, tedy 1+4 a 4 x 15 minut. Soupeř měl k dispozici 16 hráčů, u nás byla trochu absence, měli jsme jen 13 hráčů, tedy dvě družstva, jedno po 7 a druhé po 6 hráčích. Sestava našich družstev byla po dohodě vyrovnaná, nicméně Běchovice postavili družstvo silných a družstvo slabších. Herní projev našeho družstva byl tentokrát již optimální, hráči se neshlukovali a využívali celé hřiště. 1.družstvo zvítězilo 19:10 a druhé družstvo zvítězilo 43:1. Skvělý herní výkon v 1.družstvu podali především Sam Hnyk a Zdeněk Ryšavý, v druhém družstvu Kryštof Olehla, Tonda Geršl a Viki Novák. Výrazněji se prosadil i benjamínek týmu Honza Vondruška, který měl velkou chuť do hry a rozehru soupeře bořil jeho vytrvalým napadáním. Kluci v obraně dovolili soupeři jen minimum šancí, z kterých obdrželi jedinou branku. V 1. družstvu stříleli Plocek (6), Hnyk (6), Major (3), Oraiqat (2), Řehák (1), Jakoubek (1). V druhém družstvu stříleli Olehla (18), Novák (9), Geršl (8), Vondruška (5), Košťál (1), Valášek (1), jeden gól si po nešťastné přihrávce brankaři vstřelil soupeř sám. Ukázala se velká chuť a radost ze hry, čemuž nepochybně přispělo i přehrání soupeře herně i střelecky. Ač se jednalo o „lehčí“ zápas, jak již bylo zmíněno (soupeři chyběli někteří hráči a byl doplněn z mladší kategorie), je třeba dále na hře pracovat a připravit se na další zápasy poctivě. Konečný výsledek utkání 11:62

Ryšavý a Košťál

Domluvené přátelské utkání bylo odehráno v sobotu 5.6.2021 na travnatém hřišti TJ Dynamo Nelahozeves. Utkání bylo odehráno za krásného slunečného počasí systémem 1+4 a 4x15minut.Každé mužstvo postavilo jedno družstvo, obě družstva měla k dispozici po 9 hráčích. Naše mužstvo bylo ve složení (v závorce vstřelené góly): Oraiqat (2), Hnyk (2), Ryšavý Zd.(0), Olehla (1), Rett (2), Plocek (2), Geršl (4), Novák (0), Jakoubek (1). V utkání jsme zvítězili rozdílem 5 gólů. Utkání však bylo vyrovnané, naše mužstvo se výrazně zlepšilo herně i fyzicky zejména v závěru utkání. Nadstandardní výkon podali především Geršl a Hnyk. Zlepšuje se fyzička i střelba, nedostatky přetrvávají v přihrávkách. Konečný výsledek utkání 9:14.

Trenéři: Ryšavý a Košťál

Domluvené přátelské utkání bylo odehráno jako dvojzápas podle pravidel mladší přípravky, tedy 1+4 a 4 x 15 minut, přičemž v polovině (po 2×15 minut) se družstva prostřídala. Hráli všichni přítomní, tedy 17 kluků (2 družstva po 8-9), Steranka, Oraiqat a Řehák omluveni. Sestava našich družstev byla po domluvě se soupeřem vyrovnaná. Nejen s vysokou výhrou 46:27, ale i s herním projevem jsme mohli být vcelku spokojeni. Dobrý střelecký i herní výkon podali zejména Hanuš (6), Geršl (7), Plocek (6), Novák (6), Olehla (6), Kos (4). Skvěle se v obraně předvedl Filipi, který nejen že nepustil soupeře do větších šancí, ale skvěle vyrážel do útoku a vsítil tak i několik branek. Překvapil i Košťál a Jelínek, kteří po předcházejících z jejich strany spíše spících zápasů, předváděli, že chuť hrát mají a soupeři nic zadarmo nedají. Dokazuje to i několik vsítěných branek Košťála a Jelínkovy sprinty na hřišti. Nadále však přetrvává u většiny hráčů nedostatečný sprint, výbušnost i fyzička.

Trenéři: Ryšavý a Košťál

Turnaje pořádaného oddílem „Polaban Nymburk“ se zúčastnilo 12 družstev mladší přípravky 2012 a mladší. My jsme se přihlásili s jedním družstvem, zúčastnilo se od nás 10 nominovaných hráčů (v závorce = střelci), Geršl (3), Hanuš (3), Kos (2), Major (3), Olehla (1), Oraiqat (8), Košťál (0), Plocek (0-brankář), Filipi (0), Rett (0). Účastnící se družstva byla rozdělena do 2 skupin po 6 družstvech. Ve skupinách se hrálo každý s každým. Vítězové skupin hráli poté o 1-2 místo, druzí ve skupinách o 3-4 místo atd. V naší skupině jsme skončili druzí se třema výhrami a dvěma prohrami (Praga – Nymburk = 6:2, Praga – Pečky = 2:3, Praga – Xaverov = 2:1, Praga – Pátek = 6:0, Praga – Chlumec n/C = 1:6). Hráli jsme tedy o 3-4 místo s Viktorií Vestec a prohráli jsme 3:8, takže jsme skončili celkově na čtvrtém místě z 12 mužstev. Sebastián Oraiqat získal 3. místo v soutěži o nejlepšího střelce turnaje. Družstvo získalo řadu dobrot a pamlsků, které byly rozděleny na místě ze společné tašky získané družstvem.

Bylo hezké až velmi teplé slunečné počasí s jednou vydatnou dešťovou sprchou. Organizace turnaje byla střídmá a bezproblémová. Zabezpečeno bylo vhodné parkování i občerstvení. Příjemná byla též divácká atmosféra z řad rodičů a mnohdy i celých rodin účastnících se hráčů, odhadem do 100-150 příznivců.

Naše mužstvo podalo dobré výkony, střelecky se prosadil Sebík Oraiqat. Standardní výkon podal v brance Daniel Plocek, velmi dobrý herní standard a pohyb po hřišti prokázal opakovaně Míša Kos. V obraně se skvěle prosadili dvojice Geršl + Rett. Ostatní podali standardní a očekávané výkony.

Trenéři: Ryšavý a Košťál. 

Domluvené přátelské utkání bylo odehráno na travnatém hřišti TJ Přední Kopanina jako dvojzápas podle pravidel mladší přípravky, tedy 1+4 a 4 x 15 minut, přičemž v polovině (po 2×15 minut) se družstva prostřídala. Soupeř měl k dispozici 16 hráčů, u nás byla trochu absence, měli jsme jen 12 hráčů, tedy dvě družstva po 6 hráčích Sestava našich družstev byla po domluvě vyrovnaná. Herní projev našeho družstva byl již, oproti předcházejícím utkáním, mnohem lepší, čemuž odpovídá i naše vítězné skóre. Výrazný střelecký výkon podali především Oraiqat (8), Kos (7), Olehla (4) a Řehák (4), standardní a dobrý herní výkon podali Plocek (3) a Novák (3), herně nezklamali ani ostatní (další střelci  – Rett (2), Hnyk (1), Major 1. Chuť do hry i pohyblivost ukázali i Vondruška, Košťál a Jakoubek. Výrazně se zlepšila hra v oblasti přihrávek a rozmístění hráčů v průběhu hry na hřišti, zlepšuje se i fyzička. Kluci se pomalu ale jistě zlepšují.

Trenéři: Ryšavý a Košťál

Domluvené přátelské utkání bylo odehráno jako dvojzápas podle pravidel mladší přípravky, tedy 1+4 a 4 x 15 minut, přičemž v polovině (po 2×15 minut) se družstva prostřídala. Hráli všichni přítomní, tedy 18 kluků (2 družstva po 9), Ryšavý a Steranka omluveni. Sestava našich družstev byla po dohodě vyrovnaná. Co se však i při naší prohře ukázalo? Standardní i dobrý střelecký výkon podal Toník Geršl, standardní a dobré výkony podali Sebík Oraiqat a Michal Kos, Opakovaně podal výborný herní výkon i střeleckou potenci Petr Řehák, který se nepochybně zařazuje a postupuje do první desítky hráčů, kteří se zúčastní turnajů, kam vysíláme pouze jedno družstvo. Stříleli Geršl-6, Plocek-2, Olehla-3, Řehák-3, Oraiqat-4, Kos-3, Filipi-1, Major-1. Utkání opět ukázalo naši nižší fyzičku a výbušnost a nerozehranost. Opakovaně se nám dařilo výkonnostně i střelecky ve druhé polovině utkání. Není to ještě ono, ale přesto se kluci zlepšují. Na závěr dostal „hobla“ Eliáš Filipi, který při utkání oslavil své 8. narozeniny.

Trenéři: Ryšavý a Košťál

První přátelské utkání po dlouhé 5 měsíční Covid pauze. Domluvené přátelské utkání bylo odehráno jako dvojzápas podle pravidel mladší přípravky, tedy 1+4 a 4 x 15 minut, přičemž v polovině (po 2×15 minut) se družstva prostřídala. Hráli všichni přítomní, tedy 19 kluků (2 družstva po 9-10), Steranka omluven. Sestava našich družstev byla po domluvě vyrovnaná. Co se však i při naší prohře ukázalo? Jednoznačně bylo znát, kdo v té Covid pauze na fotbal, třeba na chalupě, nezapomněl a kdo naopak seděl jen doma u televize, počítače a mobilu. Znát byla nerozehranost, u některých pomalost a slabá fyzička a nesoustředěnost. Některé standardní opory týmu zůstali daleko za svými výkony z podzimu 2020. Standardně vynikli Geršl, Oraiqat, výrazně se zlepšil a dotáhl se mezi nejlepší Michal Kos a vynikající herní pohyblivost ukázal Petr Řehák. Všichni jsme poblahopřáli Samovi Hnykovi k jeho 9 narozeninám.

Trenéři: Ryšavý a Košťál

Přijeli jsme do Vršovic s 16 hráči. I když nám chyběli některé opory, podařilo se soupeře předčít technicky i fyzicky. Kluci hráli s chutí a nedbali na nepřízeň počasí – pršelo. Pochvala za hru i nasazení patří nejen klukům, ale i rodičům a fanouškům, kteří tentokrát museli své kluky pozorovat v dešti zpoza plotu, tedy na dálku. Plejáda střelců branek se tentokrát rozšířila, stříleli:  Roller – 10, Plocek – 8 (polovinu zápasu též chytal),  Major – 8, Poláček – 7,  Olehla – 7, Ryšavý – 3, Řehák – 3, Kos – 2, Košťál – 1, Hnyk – 1, Vondruška – 1. Sestava obou družstev byla opět výkonnostním mixem. V brance na jednom hřišti byl v první půli bezchybný Daniel Plocek, který po vystřídání v druhé půli k tomu nastřílel ještě 8 gólů a na druhém Bertík Valášek. V obraně vynikal opět Zdeněk Ryšavý a k němu se přidal i Honza Roller a Sam Major. O vynikajících výkonech útočníků a obránců svědčí jejich střelecká potence.  Obrana i útok si v obou zápasech rozdělili počet vsítěných branek rovným dílem. Prostor dostal i nově registrovaný Petr Pokorný a po delší odmlce i Martin Jelínek. Svůj první gól kariéry si vstřelil i benjamínek Honzík Vondruška, kterého svými prvními góly ještě doplnili Péťa Řehák a Michal Košťál.

Trenéři: Ryšavý, Košťál

Přesto, že nám chybělo několik hráčů, tak se 14 přítomných kluků opravdu vyznamenalo. Za šedesát minut se klukům na dvou hřištích podařilo nastřílet třicet branek a inkasovat jen deset. Kluci hráli s chutí a naplno. Nutno tentokrát ocenit především disciplinovanost a přesné plnění trenérských pokynů k využití natrénovaných standardních situací. Střelci branek Sebík-8, Toník–6, Viktor-4, Kryštof-4, Dan P–4 jen za posledních 15 minut, neboť 3×15 minut chytal, Míša K–3 a Zdeněk–1, který podal mimochodem vynikající výkon v obraně. Bertík v jedné z branek předváděl doslova infarktové zákroky a i jeho zásluhou nebylo konto obdržených branek vyšší. Sestava obou družstev byla výkonnostním mixem, o který se vždy snažíme. Obě družstva vyhrála (13:2 a 17:8) a na hřišti si zahráli s velkou chutí všichni.

Trenéři: Ryšavý, Košťál